45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Zbroja zapowiada walkę

fot. Rozmus Photography

Już w ten weekend czekają nas kolejne emocje w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Po raz drugi cykl zagości w województwie opolskim, w ramach szóstej rundy sezonu. Tegoroczna rywalizacja to sześć odcinków specjalnych i trzy pętle o łącznej długości 42 km. Start pierwszej załogi przewidziano na 8:00. W stawce sześćdziesięciu zgłoszonych załóg znaleźli się także zwycięzcy tegorocznego Rajdu Wisły, Tomasz Zbroja i Piotr Walczak. Ich Renault Clio będzie jednym z 17 samochodów Klasy RO 1. Duet już podczas pierwszej edycji rajdu pokazał na opolskich odcinkach doskonałe tempo i teraz także trzymamy mocno kciuki za dobry wynik. Zapraszamy do spędzenia soboty z 2. Rajd Opolskim. Emocji na trasie z pewnością nie zabraknie.

Tomasz Zbroja:

Tradycyjnie już, czas przed rajdem spędzamy na przygotowaniu samochodu. Niestety po Rajdzie Wisły pojawiły się problemy ze skrzynią biegów i teraz pojedziemy z seryjną skrzynią. Będzie trudniej, ale na pewno będziemy walczyć, żeby włączyć się do rywalizacji. Wynik z Rajdu Wisły dał nam ogromną motywację i mam nadzieję, że podtrzymamy dobrą passę.
Widać po onboardach, że organizator przygotował naprawdę zróżnicowane odcinki. Będzie i wąsko i szeroko, fragmentami szybko, a czasami bardzo technicznie, więc zapowiada się naprawdę ciekawy rajd i wyzwanie. Część trasy pokrywa się z zeszłym rokiem, a dobrze wspominam tamte odcinki. Po poprzednim starcie dużo pewniej czuje się w samochodzie i na oponach Extreme, więc jestem pozytywnie nastawiony do tego weekendu.

Dziękuję wszystkim, którzy pomagali nam przygotować się do kolejnego ważnego startu. Znów mogłem liczyć na wsparcie znajomych, za co jestem bardzo wdzięczny. W ten weekend ponownie wspierać nas będą: Refitner, producent opon Extreme, Racing Shop i Buchti.pl Promotion. Trzymajcie mocno kciuki!
Do Góry