M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Załoga TVN Turbo Rally Team z najlepszym wynikiem w karierze!

Łukasz Byśkiniewicz i Zbyszek Cieślar w bardzo dobrym stylu rozpoczęli nowy sezon Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Reprezentanci TVN TURBO RALLY TEAM’u zajęli 4. miejsce podczas 47. Rajdu Świdnickiego- Krause. Dla Byśkiniewicza to najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej rajdu w karierze. Załoga startująca Hyundai’em I20 R5 do ostatnich metrów walczyła o podium, ostatecznie tracąc do niego tylko 5,4 sekundy. Załoga na mecie nie kryła wielkiej radości i satysfakcji z osiągniętego rezultatu.

Łukasz Byśkiniewicz:

„To coś fantastycznego. Czwarte miejsce oznacza mój najlepszy wynik w klasyfikacji generalnej rajdu zaliczanego do Mistrzostw Polski. Od samego początku jechało mi się świetnie, czułem się bardzo pewnie za kierownicą Hyundaia i20 R5 co pokazaliśmy już na pierwszym odcinku specjalnym nowego sezonu rozgrywanym na ulicach Świdnicy uzyskując drugi czas. Na kolejnym przejeździe tego odcinka także byliśmy drudzy. To pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku, oraz że przepracowana zima nie poszła na marne. Uważam, że my jak i nasi rajdowi koledzy, dostarczyliśmy wielu emocji i tłumy kibiców zgromadzonych w Górach Sowich się nie nudziły i nie ziewały. Cieszę się, że w RSMP pojawili się nowi zawodnicy w samochodach klasy R5 i mamy fantastyczna rywalizację. O to w tym chodzi.”

Zbigniew Cieślar:

„Nie pamiętam, kiedy ostatni raz byłem tak wysoko w klasyfikacji generalnej rajdu zaliczanego do RSMP. Rajd Świdnicki okazał się dla nas bardzo udany. Czwarte miejsce w takiej stawce daje dużą satysfakcję. Na dodatek do podium zabrakło bardzo niewiele. Nie ukrywam, że po cichu spodziewałem się takiego tempa ze strony Łukasza, ponieważ wiem, ile wysiłku włożył w przygotowania do nowego sezonu. Cieszę się, że już od początku dobrze nam się współpracuje i mamy solidną prędkość pozwalającą na walkę o podium. Wiemy też co trzeba poprawić, aby być jeszcze szybszymi. Do zobaczenia na trasach Rajdu Nadwiślańskiego pod koniec maja.”

fot. Maciej Niechwiadowicz

 
Do Góry