Sebastien Loeb sam zadecydował o rezygnacji z Rajdu Szwecji 2020
Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Z przygodami do mety

2 Rajd Oświęcimski, który odbył się w miniony weekend, to dla Zdrowit Rally Team rajd pełen emocji, przygód a przede wszystkim cenna lekcja i bezcenne doświadczenie.

Pierwsza połowa rajdu przebiegała w nerwowej atmosferze: – Tuż po zjeździe z rampy startowej na rynku w Oświęcimiu mieliśmy awarię skrzyni biegów – do dyspozycji został nam tylko trzeci bieg. W związku z tym staraliśmy się to naprawić na „dojazdówce” do OS 1. Jednak od czego są „trytytki”? Niestety nie udało się dotrzeć na czas do OS 1 i dostaliśmy karę 60 sekund – relacjonuje rajd kierowca Konrad Dukat. – To jednak nie koniec naszych przygód. Na OS 2 tuż przy wejściu na łącznik szutrowy ścięliśmy znak drogowy tyłem naszego Saxo, czego konsekwencją było nerwowe prowadzenie się samochodu, więc odpuściliśmy jazdę na maksa, celem dojechania do serwisu. Na szczęście mamy świetny zespół mechaników, którzy postawili auto „na nogi” i później było już trochę spokojniej. 🙂

Debiutujący w tym roku zespół zajął w swojej klasie Puchar Peugeot/Citroen 7 miejsce, natomiast w klasyfikacji generalnej rajdu uplasował się na 31 pozycji. – To był trudny rajd, nie tylko dla nas – mówi pilot Grzegorz Kubis. – Wiele załóg na swojej trasie natknęli się na drzewo lub wpadało do rowu. Adrenalina trzymała Nas od startu po metę, więc napoje energetyczne zostawiliśmy sobie na treningi. 🙂

– Organizator przygotował naprawdę bardzo ciekawą i trudną technicznie trasę – dodaje Konrad Dukat. – Takich przygód jak na Oświęcimskim jeszcze nie mieliśmy. Teraz pozostaje nam wyciągnąć wnioski z rajdu i przygotowywać się na kolejną rundę RSMŚl.

Przed zespołem teraz dłuższy odpoczynek od rajdów, kolejna VI runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw śląska odbędzie się dopiero w październiku w Jastrzębie Zdroju. Za możliwość startu w 2 Rajdzie Oświęcimskim serdecznie dziękujemy naszym sponsorom – sieci Aptek Zdrowit, oraz naszym partnerom medialnym: Infokrakow24.pl oraz Rajdy24.pl. Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku, gdzie znajdą Państwo galerię zdjęć z rajdu.
Do Góry