Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Puchar Tedex, RO, KJS

XII Winter Rally zainaugurował zmagania Pucharu TEDEX WRC 2016

Piękna, słoneczna i wiosenna pogoda przywitała w niedzielny poranek (7 stycznia 2015) zawodników, którzy stanęli do rywalizacji w pierwszej rundzie RSMAKC XII Winter Rally, stanowiącej jednocześnie I rundę Pucharu TEDEX WRC 2016. Na starcie imprezy zorganizowanej na terenie Warsaw Expo w Nadarzynie k/ Warszawy zjawiły się 52 załogi, z których aż 23 załogi zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji Pucharu Tedex WRC 2016.

Zawodnicy mieli do pokonania 6 prób zlokalizowanych na terenie parkingów centrum wystawowego Warsaw EXPO. Piękna pogoda, sucha nawierzchnia i ciekawie ułożona trasa bardzo przypadła do gustu zawodnikom, choć jak sama nazwa imprezy wskazuje, powinna być rozegrana w warunkach zimowych. Jednak organizator imprezy, jak również główny sponsor zmagań w Pucharze firma TEDEX nie mieli wpływu na warunki atmosferyczne.

Brak śniegu i mrozu nie przeszkodził w żaden sposób Krzysztofowi Głowali, który za kierownicą Mazdy 323GTR zwyciężył w klasyfikacji generalnej imprezy. Drugie miejsce zajął Wicemistrz Pucharu TEDEX WRC 2015 Sebastian Dziadosz (Honda Civic). Kierowca Ridergarage.pl WRT od początku imprezy walczył o każdą sekundę z kierowca czteronapędowej Mazdy. Sebastian tym samym zajął pierwsze miejsce w klasie 3 i został liderem klasyfikacji Pucharu TEDEX. Trzecie miejsce podium zajął Kacper Terlikowski (Citroen Saxo), który pomimo drobnych problemów technicznych swojej rajdówki nie poddał się i walczył o cenne sekundy do końca, zajmując tym samym 2 miejsce w klasie 3 oraz drugie miejsce w klasyfikacji Pucharu TEDEX. Jako czwarty w klasyfikacji generalnej imprezy na mecie zameldował się Mikołaj Mielcarz (BMW 318 IS). Mikołaj zajął pierwsze miejsce w klasie 4, zdobywając 3 miejsce wśród zawodników klasyfikowanych w pucharze.

Więcej informacji i zdjęć w dziale Pucharu Tedex
Do Góry