Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Wszystkie samochody Hyundai Motorsport na mecie Rajdu Polski

Południowokoreański zespół Hyundai Motorsport po raz pierwszy wystawił w rundzie WRC aż cztery samochody, które dotarły do mety LOTOS 72. Rajdu Polski.

Po raz kolejny dobry wynik zanotował Hayden Paddon, który zajął czwarte miejsce w zawodach. – To był bardzo dobry weekend dla nas i jestem zadowolony, że udało się ukończyć kolejny raz z mocnym wynikiem. To nie był najprostszy rajd pod względem znalezienia rytmu i zaufania na szybkim szutrze, ale wytrwaliśmy i móżemy być zadowoleni. Oczywiście, zawsze jest dużo do zrobienia aby jechać jeszcze szybciej, ale biorąc pod uwagę nowe trasy na tym rajdzie to wszystko poszło dobrze. Zespół ciężko pracował i ukończenie czterech samochodów to dobry wynik dla każdego. Teraz możemy wykorzystać doświadczenia tego weekendu aby przygotować się do Finlandii, gdzie czekają na nas kolejne, szybkie drogi.

Mimo spektakularnej rolki na przedostatnim odcinku specjalnym szóste miejsce dowiózł Thierry Neuville. – To był dobry weekend i myślę, że powinniśmy być zadowoleni z tego, co udało się osiągnąć. Pokazaliśmy dobre tempo podczas weekendu i jedyne co nam przeszadzało to zły wybór opon. Niedzielny poranek nie był tym, czego chcieliśmy, gdy zrolowaliśmy auto. Naprawdę nie wiem co się stało, ale mieliśmy szczęście, że udało się kontynuować i ukończyć rajd. Zebraliśmy trochę dobrych punktów do klasyfikacji producentów, co jest najważniejsze, i teraz możemy optymistycznie patrzeć na zbliżającą się Finlandię.

To był trudny weekend dla Daniego Sordo, jednak Hiszpan zebrał sporo doświadczeń i pewnie dotarł do mety rajdu. – Szczerze mówiąc nie jesteśmy tam gdzie byśmy chcieli, ponieważ chcemy walczyć w czubie, ale byłem zadowolony z odcinków i miałem przyjemność z jazdy. Walczyliśmy aby wyciągnąć więcej z samochodu i z nas samych. Niestety, rajd był szybszy niż to sobie wyobrażaliśmy i w wielu miejscach byliśmy zbyt wolni. Próbowaliśmy cisnąć ale to nie jest łatwe gdy trzeba być tak precyzyjnym. Musimy bardziej popracować przed kolejnym rajdem, który znów będzie szybki – notatki będą bardzo ważne. Miejmy nadzieję, że Finlandia będzie lepsza dla nas!

Dopiero drugi start w WRC zaliczył Kevin Abbring, który nabierał pewności siebie dzień po dniu i zebrał cenne doświadczenie na przyszłość. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dotarliśmy do mety rajdu, drugiego dla mnie z Hyundai Motorsport. Bardzo cieszyliśmy się z możliwości jeżdżenia po tych fantastycznych i szybkich odcinkach, które zmusiły nas do bardzo szybkiej nauki. Musieliśmy ciągle robić korekty i poprawiać nasze notatki. Na niektórych odcinkach ufałem im nieco bardziej i mogłem naciskać, ale priorytetem było dojechać do końca, co udało się zrobić. To przyjemność tworzyć ten zespół, przed nami jeszcze trzy rajdy w tym sezonie. Będziemy wykorzystywać nasze całe doświadczenie wywiezione z Polski aby przygotować się do kolejnych zawodów, czyli Rajdu Niemiec.
Do Góry