WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Wróblewski i Spentany przed drugą rundą RSMP

Rajd Dolnośląski stanowi drugą rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na liście zgłoszeń widnieje 41 załóg, a wśród nich Kacper Wróblewski i Jacek Spentany. Swoim Peugotem 208 R2 ze stajni Rallytechnology powalczą o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej 2WD oraz klasie czwartej.

Kacper Wróblewski:

Bardzo szybko zleciała przerwa między pierwszą a drugą rundą. Dla mnie to trochę nowa sytuacja bo do tej pory startowałem z reguły tylko raz w roku. Teraz mija miesiąc, a my ponownie wsiadamy do rajdówki, za co jestem bardzo wdzięczny naszym partnerom, dzięki którym jest to możliwe. Są to: Wirtualna Polska, eSky Polska, Rallytechnology oraz radio RMF FM.

Jeśli chodzi o sam rajd to z jednej strony jest dość dobrze znany wszystkim zawodnikom, choć z drugiej – jest tu też dla mnie trochę nowości. Pierwszą z nich jest zeszłoroczny odcinek specjalny Duszniki Arena – nieznany nam bo nie startowaliśmy tutaj w poprzednim sezonie. Jest dość widowiskowy dla kibiców,
z uwagi na fakt, że jednocześnie ścigać się na nim będzie kilka załóg. Druga – to kultowy odcinek Złoty Stok, który przez długie lata był „nieużywany” w rywalizacji, co dodaje kolorytu. Kolejna nowość to fakt, że pojedziemy jako pierwsza “ośka”. Zaraz za nami ruszy cała nasza konkurencja, która z pewnością nie odpuści i będzie bardzo groźna. Mam nadzieję, że podobnie jak na pierwszej rundzie, nasza rywalizacja dostarczy wielu emocji, dlatego z tego miejsca zapraszam wszystkich kibiców i fanów motoryzacji w najbliższy weekend do Kotliny Kłodzkiej!

Jacek Spentany:

Wspólnie z Kacprem mamy dobre wspomnienia z Rajdu Dolnośląskiego sprzed dwóch lat. Był to jego debiut w tej imprezie i nasz pierwszy wspólny start. W tym sezonie jest mniej kilometrów a prawie czterdzieści procent trasy rajdu będzie stanowił odcinek specjalny Duszniki Arena. Trzeba będzie mieć tam dużą powtarzalność i dobre tempo. Z kolei start na odcinku Złoty Stok, bardzo szczególnym dla polskich rajdów, na pewno zapadnie głęboko w pamięć. Pierwszy raz po 25 latach kibice ponownie usłyszą tam i zobaczą rywalizację załóg z RSMP. Życzymy wszystkim udanego startu! Mamy nadzieję na dobre tempo z kolegami w “ośkach” i doping kibiców.

Start 52. Rajdu Dolnośląskiego będzie miał miejsce w sobotę 19 maja o godzinie 12:30 na Rynku w Dusznikach Zdróju. Stamtąd załogi ruszą prosto na pierwszy odcinek specjalny – Lądek Zdrój a następnie Opolnica. Trzeci odcinek tego dnia to Duszniki Arena, który będzie jechany podczas całego rajdu aż czterokrotnie. W niedzielę zawodnicy wystartują do rywalizacji o godzinie 8:05 i będą mieli do pokonania 53 kilometry oesowe, w tym kultowy Złoty Stok. Ceremonia mety rozpocznie się w niedzielę o godzinie 15:45 na Rynku w Dusznikach Zdróju.

Więcej informacji o Kacprze Wróblewskim znajdziesz tutaj.
Do Góry