WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

WRC żegna się z Rajdem Polski

W rozmowie z redakcją portalu autosport.com, promotor WRC, Oliver Ciesla potwierdził, że w przyszłorocznym kalendarzu mistrzostw świata nie zobaczymy Rajdu Polski. Jego miejsce po ośmiu latach przerwy zajmie Rajd Turcji, który walczył o organizację rundy WRC z Nową Zelandią i Chorwacją.

Oliver Ciesla:

Ubolewamy, że straciliśmy Polskę, bo to niezwykle ważny rynek, ale ze względów bezpieczeństwa podjęliśmy decyzję, by nie jechać tam w przyszłym roku. Chcę powiedzieć jasno, że odpowiedzialności za to nie ponoszą organizatorzy, ale nieodpowiedzialni kibice, których tam widzieliśmy. Musimy dbać o bezpieczeństwo i być fair wobec kierowców.

Przyszłoroczny Rajd Turcji odbędzie się we wrześniu. Pierwsze sześć rund będzie takie same, jak w tym roku. Organizatorzy mistrzostw świata szukają teraz rajdu, który uzupełni lukę między Rajdem Sardynii a Rajdem Finlandii.

Komisja WRC proponuje trzynaście rajdów, a pierwsze sześć ma potwierdzone terminy. Rozmawiamy z dwoma krajami – Chorwacją i Nową Zelandią. Chorwacja jest blisko, ale nie możemy znaleźć odpowiedniego terminu w sezonie wakacyjnym, a nie ma szans na reorganizację drugiej połowy sezonu. Po ostatnich rozmowach z przedstawicielami Nowej Zelandii kwestią sporną pozostaje budżet i najprawdopodobniej nie znajdzie się ona w kalendarzu. Gdy widzimy pasję organizatorów z Nowej Zelandii, z którą walczą o tę rundę, naprawdę chcielibyśmy pojawić tam pojawić, ale ekonomia ma tu ogromne znaczenie

– zakończył Ciesla.
Do Góry