45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
Citroen może opuścić WRC
60 załóg w 45. Rajdzie Cieszyńskiej Barbórki 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

Wolf.Motorsport: Wilczy apetyt częściowo zaspokojony

FOT: ART of FOTO by Bartek Żywarski

Zespół Wolf.Motorsport wrócił z Kamiennej Góry ze sporym doświadczeniem. 3.SKARS Tarmac Masters SKJS rozgrywany na siedmiu odcinkach specjalnych wrocławskiej drużynie pokazał dwa oblicza sportów motorowych.

Przedpołudniowe dwie pętle rozegrały s​i​ę ​w suchych warunkach, a zawodnicy zmierzyli się na trzech oesach. Załogi Kamil Winnicki / Jarosław Pater oraz Jakub Gieruszczak / Łukasz Szwed rano pojechały za mało agresywnie, stąd ich ​czasy w drugiej dziesiątce w klasie.

fot. Šílená Žena

fot. Šílená Žena

Na popołudniowe oesy z serwisu wyjechał tylko Kamil Winnicki z Jarosławem Paterem. Pewniejsza już, mimo deszczowych warunków, załoga ze srebrno-czarnego Renault Clio Sport podczas czterech odcinków specjalnych notowała już lepsze czasy zbliżając się z oesu na oes do pierwszej dziesiątki. W rezultacie zajęli 13.miejsce w klasie 4 na 30 startujących załóg.

Co prawda moja przygoda z rajdami trwa już jakiś czas, ale trzecia runda TM była dla mnie czymś zupełnie nowym. Pierwszy raz startowałem z zapleczem i serwisem porównywalnym do tych z Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy też jechałem oes po mokrym i syfie ze średnią prędkością powyżej 100 km/h! Chyba też pierwszy raz miałem tak fajny flow, linię i dobre zgranie z pilotem. – powiedział Kamil Winnicki

Kuba Gieruszczak i Łukasz Szwed nie ukończyli czwartej próby na skutek wypadku. Załoga na szczęście nie odniosła obrażeń.

ART of FOTO by Bartek Żywarski

fot. ART of FOTO by Bartek Żywarski

Niestety, tej rundy z pewnością nie mogę zaliczyć do udanych. Od samego początku czwartego odcinka chciałem jechać jeszcze szybciej niż na poprzednich. Zbyt wysoko postawiłem sobie poprzeczkę i wyszedł tu mój ​brak doświadczenia, który​ zaowocował szkolnym błędem na dohamowaniu przed ciasnym prawym zakrętem. ​​Zakończyłem ten rajd na słupie. Traktuję to jako cenną lekcję przed kolejnym startem, który planuję poprzedzić większą ilością treningów, których teraz ewidentnie zabrakło. – Jakub Gieruszczak

Teraz przed Wolf.Motosport jest czas na​ analizy​ i wyciągnięci​e wniosków przed kolejnymi startami w tym roku.

Jak na KJS była to wyjątkowa i trudna impreza, ale to dobrze, ze względu na rozwój zawodników i zespołu. Teraz trzeba usiąść, obejrzeć onboardy i przeanalizować wszystkie dobre i złe rzeczy przed kolejnym startem. Myślę, że Kamil z Jarkiem pojechali dobrze. Wykorzystali swoje umiejętności i samochód w odpowiednim stopniu. Zebrali masę wiedzy, która w przyszłości zaowocuje i przeniesie się na lepsze wyniki. Kuba i Łukasz pokazali spory potencjał, zarówno samochodu jak i swój, ale niestety nie ukończyli rajdu, choć to też jest nauka dla nich i dla nas jak postępować w takich sytuacjach. – powiedział koordynator Wolf.Motorsport Piotr Bednarz.

Wolf.Motorsport

Wolf.Motorsport

Wolf.Motorsport jest młodym zespołem, którego ambicje dążą do RSMŚl i RSMP. Team z Wrocławia wspiera i pomaga w rozwoju niedoświadczonych kierowców i pilotów, a oprócz tego oferuje pełną koordynację startów wraz z zapleczem. Partnerem strategicznym jest firma Wolf Technologie. Starty wspierają Winnicki Consulting, Auto Moto Serwis oraz Detail Garage. Partnerem medialnym jest portal Rajdy24.pl.

Odwiedź Wolf.Motorsport na Facebooku i YouTube.
Do Góry