51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Wiślak wraca na prawy

fot. Marcin Rybak

To niewątpliwie najbardziej prestiżowy rajd w Polsce. Impreza z wielkimi tradycjami, niebywałą atmosferą i słynnym odcinkiem specjalnym na ulicy Karowej. Mowa oczywiście o Rajdzie Barbórka, który zostanie rozegrany już po raz 54. W warszawskim rajdowym święcie udział weźmie załoga TVN Turbo – Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski. Będzie to ich szósty wspólny występ w Barbórce. Co roku reprezentanci Automobilklubu Polski popisywali się świetnymi wynikami. Rok temu zajęli sensacyjne 3. miejsce na ulicy Karowej jadąc autem przednionapędowym. W tym roku załoga zapowiada nawiązanie do sukcesów.

Łukasz Byśkiniewicz:

„Nie będę oryginalny mówiąc, że Rajd Barbórka to impreza wyjątkowa. Uważam, że każdy rajd powinien tak wyglądać i budzić tyle emocji. U mnie wyzwala ich bardzo dużo, ale także wiele wspomnień. Jak miałem 12 lata Tata zabrał mnie na Karową i tam zobaczyłem pierwszy raz ryczące samochody. Natomiast rok temu po naszym sukcesie, czyli podium na Karowej, dowiedziałem się, że będę tatą córeczki – nie pozostało nic innego jak dać jej na imię Basia. Teraz półroczna Basia będzie kibicować tatusiowi. Do naszego zespołu dołączyli zacni partnerzy, z którymi będzie nam miło, jak w latach poprzednich stanąć na podium. Nasze starty wspierają stali partnerzy, czyli firmy: NOVOL, TEKOM Technologia i I-Planet oraz nowi: MY TAXI, serwisy Premio, marka narzędzi pneumatycznych M7, oraz Opel Auto Żoliborz. Dziękuję również mojej macierzystej stacji TVN za wsparcie medialne.”

Maciej Wisławski:

Po czteromiesięcznej przerwie wracam do gry. Rajd Barbórka to rajd, gdzie kilometrów dużo nie ma, ale za to jest olbrzymia presja. Rajd Barbórka wymaga od kierowcy olbrzymiego skupienia, precyzji i odporności psychicznej. W rajdzie wygrywają tylko te załogi, które nie popełniają błędów. W poprzednich latach zawsze zajmowaliśmy czołowe pozycje i zawsze byliśmy na Karowej. Dziękuję, że docenili to nasi nowi Partnerzy, którzy wspierają nas w warszawskim święcie. Do zobaczenia na oesach. Trzymajcie kciuki!
Do Góry