Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Wirtualne, Za lotną

Wirtualny świat, czyli dobry pomysł na promocję?

Nie od dzisiaj wiadomo, że świat wirtualny niemal zrównał się z rzeczywistością, dlatego powstaje wiele interesujących projektów, które łączą te dwa miejsca. Jednym z nich jest 2Brally RBR Team, czyli przykład jak realny zespół może zaistnieć w wirtualnej rozgrywce.

Coraz większe grono kierowców podkreśla, że jazda w symulatorze jest interesującym elementem uzupełnienia treningu przed zawodami. Sam Robert Kubica w czasie startów w Rajdowych Mistrzostwach Europy lub w WRC podkreślał, że kilka odruchów wypracowanych w wirtualnym rajdzie, pozwoliło mu odpowiednio zareagować w rzeczywistości. Jednak poza samymi elementami praktycznymi jest jeden bardzo ważny – niemal nieograniczona możliwość promocji! Ponieważ internet nie ma granic uważam, że tego rodzaju działania, będą coraz częstszym mechanizmem marketingowym i wpisy informujące o zmianach nie tylko w kontekście prawdziwej rywalizacji na odcinkach, mogą stać się czymś normalnym.

“Witajcie! Przepraszamy wszystkich za słabą aktywność w ostatnim czasie, ale było to spowodowane pracami nad pewnymi zmianami ? ,jak wiadomo jesteśmy OFICJALNYM,wirtualnym odpowiednikiem zespołu 2BRally startującym w realnych rajdach a co za tym idzie,ciąży na nas obowiązek posiadania jak najbardziej aktualnych barwy i logotypów, przy wsparciu i pomocy sporych ilości osób powstał projekt , który będziemy reprezentować w dalszej części sezonu i latach następnych na wirtualnych trasach ,platformy jaką jest gra Richard Burns Rally .Jest nam niezmiernie miło przedstawić Wam nowe barwy zespołu 2Brally RBR Team , dla naszych zawodników będzie to pewien kop! I motywacja do jeszcze lepszych wyników ,zaczynamy już od rajdu Wysp Kanaryjskich organizowanych przez portal VirtualRally.eu . Chcieliśmy z tego miejsca podziękować naszym partnerom za możliwość reprezentowania tak profesjonalnego zespołu ,obiecujemy dać z siebie wszystko!” – napisał zespół 2Brally RBR Team.

Przykłady znane w motorsporcie, gdzie osoby siedzące przed konsolą, wystartowały w prawdziwym wyścigu nie są już czymś szokującym, dlatego prawdopodobnie stoimy u progu pewnej rewolucji. Jak szybko pojawi się ona w Polsce? Czy w ogóle? Nie wiemy, na pewno jako redakcja z jeszcze z większym zaciekawieniem, będziemy obserwować Virtual Rally Championship i wypatrywać nowych zespołów dołączających do e-sportowej rywalizacji.

Fot. 2Brally RBR Team
Do Góry