Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Wielkanoc w Irlandii

Kolejne starcie najlepszych kierowców rajdowych w Europie rozegrane zostanie w święta Wielkanocy, pomiędzy 2. i 4. kwietnia. Rajd Irlandii stanowi trzecią rundę Rajdowych Mistrzostw Europy, a jego trasy są w pełni asfaltowe, wytyczone na terenach hrabstw Antrim i Down. Irlandia stanowi także drugą rundę zmagań juniorów.

Tegoroczna edycja znów rozegrana zostanie na północy, a bazą rajdu będzie Belfast, w którego centrum – tuż przy urzędzie miasta – ponownie zorganizowana zostanie ceremonia startu. Metę znów oglądać będzie można w dzielnicy Titanica, gdzie zwodowano najsłynniejszy statek świata.

IMG_4521

Ceremonia startu pod Ratuszem w Belfaście

Jak poinformowali nas organizatorzy, całe wydarzenie generuje ponad półtora miliona funtów dla lokalnej gospodarki. Tysiące widzów i zespołów rajdowych podróżować będą po Irlandii Północnej i zarezerwują szacunkowo około dziesięciu tysięcy łózek!

Urząd Miasta Belfast jest kluczowym partnerem zawodów, które mocno doceniają władze. – Jestem zachwycony, że Circuit of Ireland Rally ponownie wybiera nasze miasto na uroczysty start i metę. Po ubiegłorocznym sukcesie nie mam wątpliwości, że tegoroczna edycja będzie jeszcze większa i jeszcze lepsza – wypowiada się Nichola Mallon, burmistrz miasta.

Takich samochodów używa do służby policja Irlandii Północnej...

Takich samochodów używa do służby policja Irlandii Północnej…

Równie zadowolony ze współpracy jest Bobby Willis, dyrektor całego wydarzenia. – Zeszłoroczny start w okolicy Ratusza Belfastu stworzył niesamowitą atmosferę dla fanów i świetne powitanie dla zawodników z całej Europy, dlatego jesteśmy zadowoleni, że urząd miasta ponownie współpracuje z nami. Odcinki na terenach hrabstw Antrim i Down osiągnęły wielkie sukcesy, przyciągając blisko 74. tysiące widzów, podczas gdy 14. milionów śledziło rajd na całym świecie za pośrednictwem relacji w Eurosport i jego globalnych partnerów.

Rajd Irlandii będzie kolejną rundą, w której zostaną przyznane nagrody pieniężne dla najwyżej sklasyfikowanych prywatnych zespołów – łącznie 20. tysięcy euro. Tegoroczna edycja to także runda asfaltowych mistrzostw Irlandii i Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Irlandii Północnej.

Edycję 2014 zapisał na swoje konto Esapekka Lappi, który pokonał o prawie dwie minuty Seppa Wieganda – obaj reprezentowali wtedy Skodę. Fabryczny zespół czeskiego producenta pauzuje już drugą rundę i wszystko wskazuje na to, że w Irlandii również się nie pojawi – nowa rajdówka, Fabia R5 będzie homologowana dopiero w połowie roku. Pierwszą trójkę uzupełnił Robert Barrable jadący Fordem Fiestą R5. Jedynym Polakiem, który wziął udział w ubiegłorocznej edycji był Aleks Zawada, piąty w klasyfikacji Mistrzostw Europy Juniorów.

You may also like
Do Góry