Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Wicemistrzostwo Polski na wyciągnięcie ręki

Debiutujący w Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski (RSMP), będący również finałową rundą krajowego czempionatu – 1. Rajd Śląska już w najbliższy weekend stanie się areną zmagań dla najlepszych i najszybszych kierowców rajdowych. Na starcie tego rajdu nie zabraknie pretendentów do tytułu Wicemistrzów Polski w rajdach samochodowych – załogi Gabryś Rally Team: Zbigniew Gabryś / Artur Natkaniec.

Tegoroczny 1. Rajd Śląska, organizowany przez Automobilklub Ziemi Tyskiej zostanie rozegrany w dniach 13–15 października. Zawodnicy będą mieli do pokonania trasę o długości 681 kilometrów w tym 13 odcinków specjalnych liczących prawie 150 km. Bazą rajdu będzie Stadion Śląski w Chorzowie.

Start załogi możliwy jest dzięki Partnerom: Hydrostal, Fuchs Oil, MTMS Andrysz, Rosso-Racing Poland. Rajdową bronią będzie Ford Fiesta R5 obsługiwany przez zespół Rallytechnology.

Zbigniew Gabryś:

Przed nami finałowa runda krajowego czempionatu – 1. Rajd Śląska. Nowy rajd w kalendarzu, nowe odcinki specjalne oraz walka o tytuły mistrzowskie zapowiadają prawdziwą rajdową ucztę dla fanów sportów motorowych. Jest to dla mnie najważniejszy start w tym sezonie. Podczas najbliższego weekendu okaże się, czy uda nam się włączyć w walkę o tytuł Wicemistrzów Polski w klasyfikacji generalnej RSMP w sezonie 2017. Do największego rywala tracimy 3 punkty w klasyfikacji mistrzostw. Ostanie rajdy pokazały, że mamy dobre, mocne tempo. W tym sezonie po zaciętej rywalizacji zajęliśmy trzy razy drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdów: Świdnickiego-Krause, Dolnośląskiego i Nadwiślańskiego. Walka na odcinkach specjalnych z załogą Tomasz Kasperczyk / Damian Syty jest bardzo zacięta i odbywa się na ułamki sekund. Pokazał to m.in.: Rajd Dolnośląski, na którego mecie po przejechaniu prawie 134 kilometrów oesowych dzieliły nas tylko, albo aż 0,8 sekundy! Tak niewielkie różnice mogą przechylić szalę zwycięstwa na jedną ze stron rywalizacji. W Lublinie, podczas przedostatniej rundy RSMP odrobiliśmy kolejne cztery punkty i wykonaliśmy mały krok zbliżający nas do celu. Nie składamy broni i o tytuł powalczymy podczas finałowej rundy w Chorzowie. Podczas Rajdu Śląska musimy być mocno skoncentrowani i damy z siebie wszystko. Będzie się działo!
Do Góry