Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Tarmac Masters

Wataha Wilków głodna zwycięstw

Wolf Motorsport, czyli już całkiem dobrze znany Kibicom team Wilków z Wrocławia, nie próżnował między sezonami. Ich wytrwałe treningi na torze, na symulatorze i w siłowni, mają przynieść pozytywne efekty na trasach pierwszej rundy rajdu Tarmac Masters w Jaworze. Zawody startują już w ten weekend.

W rajdzie Wolfy wezmą udział w zmienionym składzie niż w 2017 roku. W srebrnym Clio na lewym fotelu pojedzie wrocławianin Kamil Winnicki, który w marcu odebrał licencję i będzie to jego pierwszy start w lidze okręgowej. Jego pilotem będzie Mateusz Radecki z Grudziądza.

Mateusz Radecki:

Sezon 2018 stawia przede mną nowe wyzwania. Cykl Tarmac Master w zespole Wolf Motorsport jest dla mnie jednym z kilku projektów na ten rok. Na pewno starty w RO z Wilkami będą ciekawym i cennym doświadczeniem. Załoga ma profesjonalne podejście do tematu, a to dobrze rokuje na przyszłość.

Radecki na prawym fotelu zastąpi dotychczasowego pilota Sebastiana Dwornika.​

W drugim aucie WM pojedzie kierowca Rysiu Gierka, który dopiero zdobywa punkty do licencji. Po zeszłorocznych przygodach na oesach Tarmaca musiał nabrać trochę pokory i po zderzeniu ze słupem, wyremontować swoje czarne Renault Clio.

Rysiu Gierka:

Z niecierpliwością czekałem na rozpoczęcie kolejnego cyklu TM. Ostatni zakończył się dla mnie niezbyt pomyślnie, ale w tym sezonie jestem lepiej przygotowany i gotowy na nowe wyzwania. Mój priorytet to zdobycie licencji RO, jednak w Jaworze chcę pokazać, na co mnie stać. Do zobaczenia na odcinkach!

Gierce na prawym fotelu towarzyszyć będzie Kornel Grabski, dla którego będzie to pierwszy pełny sezon rajdowy.

Kornel Grabski:

Po amatorskich startach jako kierowca, organizacji rajdów​, kilku jazdach jako pilot, byciu serwisantem myślę,​ że to właśnie bycie pilotem będzie dla mnie najlepszą funkcją w rajdach. Mam nadzieję, że po pierwszym rajdzie znajdzie się parę osób, które to potwierdzą. Trzymajcie kciuki za obie Wilcze załogi!

Więcej na temat Wolfów znajdziesz na ich profilu na Facebooku.
Do Góry