Sebastien Loeb sam zadecydował o rezygnacji z Rajdu Szwecji 2020
Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Volkswageny zaliczają wymarzony początek sezonu

Druga generacja Polo R WRC zaliczyła wymarzony debiut w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Zawodnicy Volkswagen Motorsport zajęli całe podium Rajdu Monte Carlo, dając tym samym niemieckiemu producentowi miejsce w piątce historycznych zespołów, które kończyły najstarszy na świecie rajd w komplecie na pierwszych trzech pozycjach (obok Renault-Alpine, Lancii, Audi i Citroena).

Sébastien Ogier i Julien Ingrassia zapewnili Volkswagenowi 23 zwycięstwo w WRC, wygrywając po raz drugi z rzędu Monte Carlo. Francuzi pokazali równą i dojrzałą jazdę, która zaprocentowała sporą przewagą już w połowie rajdu. Później kontrolowali tempo, dowożąc wynik do mety w Monako. – Cóż za fantastyczny start sezonu! – mówił Ogier. – Jestem w siódmym niebie. Wygrana w Monte Carlo to to szczególne wydarzenie dla każdego kierowcy, ale nie da się opisać słowami co to znaczy dla mnie – tutaj jest mój dom. Przyjaciele, rodzina i fani dają mi tyle wsparcia i pewności siebie na tych trasach. Atmosfera była magiczna. Jestem wdzięczny, że mogę się dzielić tą radością. 83. edycja Monte była jednym z najtrudniejszych rajdów, jakie pamiętam odkąd pamiętam, szczególnie warunki. Również walka z Sebastienem Loebem, który wykręcił spekakularne czasy w czwartek. Wielkie dzięki dla mojego zespołu i załogi szpiegowskiej. Jestem również oczywiście bardzo zadowolony z całego wyniku Volkswagena; tak długo jak jestem na górze, Jari-Matti i Andreas to moje ulubione osoby do dzielenia podium.

Zarówno duet Jari-Matti Latvala/Miikka Anttila jak i Andreas Mikkelsen/Ola Fløene osiągnęli najlepsze swoje wyniki w Monte Carlo. Latvala dodatkowo uzyskał jeszcze jeden punkt za trzecie miejsce na kończącym power stage. – Nie mogliśmy sobie wymarzyć lepszego początku. Naszym celem od startu było ukończenie rajdu w pierwszej czwórce, a udało się dużo lepiej. Jestem zachwycony. To dobre uczucie po niezbyt nieudanych dotychczas występach w tym rajdzie. Warunki nie były łatwe i trzeba było znaleźć kompromis pomiędzy prędkością a rozwagą, aby uniknąć błędów. Po tym jak zbudowaliśmy przewagę na początku rajdu chodziło już tylko o utrzymanie pozycji a nie wykręcanie najlepszych czasów. Pierwsza trójka Volkswagena to najlepsza nagroda dla całego zespołu, który włożył dużo pracy i pasji w stworzenie nowego Polo.

Andreas Mikkelsen także nie kryje zadowolenia z wyniku (trzecie miejsce). – To był zdecydowanie znakomity start dla całego zespołu. Nieczęsto widuje się na całym podium Monte jeden zespół. Jestem dumny, że mogłem w tym uczestniczyć. Jestem także zadowolony, że mój sezon rozpoczął się tak dobrze. Zanim wystartowalismy do pierwszego odcinka brałbym w ciemno miejsce w pierwszej piątce. Trzecia pozycja przewyższyła wszystkie oczekiwania. Warunki w tegorocznej edycji były bardzo trudne i to był mój pierwszy raz tutaj, gdy na trasie znajdował się zarówno śnieg, lód jak i śliski asfalt. Od samego początku moim celem było bezpieczne ukończenie i to się opłaciło. Nauczyłem się bardzo wiele z tego startu. W kilku słowach, to wyśniony początek sezonu.
Do Góry