Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Za lotną

Valtteri Bottas zmienia bolid Formuły 1 na Fiestę WRC

Umiejętność odnajdywania się w różnych warunkach dla kierowcy wyczynowego jest cenną umiejętnością. Nieustanne poszukiwanie prędkości i rozwoju, często prowadzi do próbowania nowych rzeczy, dzięki którym zawodnik może zdobyć cenne doświadczenia. Znany z Formuły 1 Valtteri Bottas, postanowił wziąć udział w pierwszej rundzie Rajdowych Mistrzostw Finlandii za kierownicą Forda Fiesty WRC  z M-Sportu.

Bottas zakończył sezon F1 na piątym miejscu w klasyfikacji generalnej. Razem z doświadczonym pilotem Timo Rautiainenem wystąpią Fordem Fiesta WRC w Rajdowych Mistrzostwach Finlandii – Arctic Lapland Rally

“To wyjątkowa okazja do zapoznania się ze światem rajdów. Dla mnie to zupełnie nowe miejsce, ponieważ nie mam doświadczenia z pojazdami kategorii WRC. Mimo tego, będąc kierowcą wyścigowym, zawsze jadę maksymalnie szybko pojazdem, który prowadzę.” – komentował Bottas.

Zawodnikiem, który wprowadzi kierowcę Formuły 1 w świat rajdów jest utalentowany Timo Rautiainen. Pilot rajdowy, dawniej współpracujący razem z Marcusem Gronholmem na kilka lat “odwiesił kask na kołek”. Po raz ostatni widzieliśmy go na odcinkach specjalnych w czasie Rajdu Szwecji w 2010 roku. Teraz przed fińskim rajdowym mistrzem świata prawdziwe szkoleniowe wyzwanie, ponieważ Bottas nie posiada żadnego rajdowego doświadczenia.

“To duże wyzwanie, ponieważ Valtteri nie brał udziału w rajdach, dlatego nie wie nic na temat notatek. Największym wyzwaniem dla niego będzie zrozumienie idei notatek pilota oraz wybór własnego systemu komunikacji z nim. Przed stworzeniem indywidualnego systemu, zapoznamy się z nagraniami innych załóg. Jedno jest pewne, musi być to maksymalnie uproszczone” – mówi Rautiainen.

Foto.: Materiały prasowe Mercedes
Do Góry