57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMŚl

Udane zakończenie fantastycznego sezonu

Obydwie załogi zespołu Rallylab zameldowały się na mecie 42. Rajdu Cieszyńska Barbórka, która jednocześnie stanowiła zakończenie tegorocznego sezonu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Dla wszystkich ekip startujących w tym rajdzie była to wymagająca i bardzo podstępna końcówka sezonu.

Reprezentanci zespołu Maximum Attack Rally Team, Mariusz Preś i Łukasz Szterleja z całą pewnością mogą zaliczyć ten występ do bardzo udanych. Załoga jadąca BMW E30 przez cały rajd regularnie utrzymywała tempo na poziomie pierwszej trójki klasy RO 1, co na mecie zaowocowało trzecim miejscem ze stratą tylko pięciu sekund do drugiej pozycji! Jazda Mariusza i Łukasza zasługuje na wielkie brawa, gdyż ich tylnonapędowe auto nie jest najłatwiejsze w prowadzeniu na śliskich i błotnistych trasach. To jednak niejedyny sukces z jakiego może się cieszyć nasza załoga. Preś i Szterleja wywalczyli w Cieszynie tytuł II wicemistrzów w klasie RO 1. Gratulujemy!

W pozytywnych nastrojach sezon zakończyli również Bartłomiej Fizia i Wojciech Kolaczek. Na zdradliwych i nieprzewidywalnych odcinkach „Cieszynki” załoga Hondy Civic prezentowała dobre tempo, które kilkukrotnie pozwoliło uzyskać lepszy czas od konkurentów w dużo szybszych autach. Ostatecznie reprezentanci zespołu Metkom Rally Team uplasowali się na ósmym miejscu w klasie Gość 2WD.

Robert Stajer, szef zespołu Rallylab:

Tegoroczny Rajd Cieszyńskiej Barbórki pozwolił nam w pozytywnych nastrojach zakończyć ten sezon. Był to rok pełen pięknej i zaciętej walki. Jestem pod wielkim wrażeniem załóg, które pojawiają się w Mistrzostwach Śląska. To wspaniały cykl dla odważnych i piekielnie szybkich kierowców. Tacy też byli nasi reprezentanci, którzy na pewno nie przynieśli nam wstydu. Bardzo się cieszę, że tak świetne załogi zdecydowały się na starty właśnie pod naszym szyldem. Chciałbym podziękować wszystkim kibicom za to, że tak wspaniale wspieraliście nas przez cały sezon. Uwierzcie nam, że to naprawdę było czuć. Trzymajcie się i do zobaczenie w przyszłym sezonie!

Wszelkie informacje na temat firmy znajdziesz na www.rallylab.com. Aktualności z życia zespołu szukaj na Facebooku: www.fb.com/rallylab.
Do Góry