Oliver Solberg ze wsparciem Skody Motorsport
Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Trzynaście załóg z całego świata powalczy o najnowszą Fiestę R5 w JWRC 2019!

M Sport zaprezentował szczegóły dotyczące programu JWRC 2019. W Rajdowych Mistrzostwach Świata zobaczymy trzynaście Fordów Fiesta R2 najnowszej generacji. Sezon rozpocznie Rajd Szwecji. Wśród zgłoszonych załóg aktualnie nie ma Polaków.

Rywalizacja w ramach JWRC w tym roku będzie wyjątkowa. Przede wszystkim z powodu zaprezentowania kolejnej generacji Forda Fiesty R2, który od kilku sezonów jest oficjalnym samochodem tego juniorskiego cyklu. Dodatkowo zwycięzca otrzyma najnowszą Fiestę R5, która pojawi się na odcinkach specjalnych latem. Poza tym dwieście opon marki Pirelli, jako bonus.

W stawce zobaczymy zawodników, którzy zdobyli już doświadczenie na międzynarodowych trasach oraz kierowców, dla których start w JWRC jest debiutem w mistrzostwach świata. Dennis Rådström jest jednym z zawodników marzących o tytule. W ubiegłym sezonie zajął doskonałe drugie miejsce. Przeszkodzić Szwedowi w zrealizowaniu tego celu z pewnością będą chcieć Ken Torn i Julius Tannert. Na uwagę zasługuje Enrico Oldrati z Włoch, a także Tom Williams z Wielkiej Brytanii. Konkurencyjnym zawodnikiem, który może być czarnym koniem mistrzostw jest Jan Solans, brat mistrza z 2017 roku, Nila Solansa. W stawce zaprezentują się dwaj kierowcy zza “wielkiej wody”, Fabrizzio Zaldivar z Paragwaju i Sean Johnston ze Stanów Zjednoczonych.

“Wspaniale jest widzieć tak mocne otwarcie w JWRC i nie mogę doczekać się, kiedy zobaczę do czego zdolna jest ta grupa młodych, utalentowanych kierowców. Trzynaście załóg z dziesięciu różnych krajów i trzech kontynentów, to dzięki nim mistrzostwa zachowują swój globalny charakter. Jestem niesamowicie dumny z całkowicie nowego Forda Fiesta R2, którego wprowadziliśmy na rynek pod koniec ubiegłego roku. Cieszę się, że trzynaście nowych, fantastycznych samochodów pojawi się na starcie Rajdu Szwecji.

Ci młodzi ludzie będą mieli dużo zabawy za kierownicą tego samochodu, a nagroda jest większa niż kiedykolwiek wcześniej – jeden z pierwszych Fordów Fiesta R5, który ma pojawić się latem na własność oraz bogaty pakiet opon od Pirelli. Jesteśmy przed kolejnym ekscytującym sezonem i nie mogę doczekać się, aż akcja nabierze rozpędu. Oczekuję, że rywalizacja będzie ekscytująca. Nadal jest czas do zgłoszenia się, dlatego zachęcam wszystkie osoby do nawiązania kontaktu!” – podsumowuje Maciej Woda, menadżer JWRC.

Lista kierowców w JWRC 2019:

Raul Badiu (Rumunia)
Sean Johnston (USA)
Nico Knacker (Niemcy)
Tom Kristensson (Szwecja)
Enrico Oldrati (Włochy)
Roland Poom (Estonia)
Dennis Rådström (Szwecja)
Mārtiņš Sesks (Łotwa)
Jan Solans (Hiszpania)
Julius Tannert (Niemcy)
Ken Torn (Estonia)
Tom Williams (Wielka Brytania)
Fabrizzio Zaldivar (Paragwaj)

Foto: M Sport
Do Góry