M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Trzy Hyundaie i20 WRC w Rajdzie Szwecji

Hayden Paddon dołączy w Szwecji do Thierrego Neuvilla i Daniego Sordo, którzy powalczą za kierownicami Hyundaiów i20 WRC podczas Rajdu Monte-Carlo. Australijczyk, którego pilotem będzie ponownie John Kennard, zadebiutuje w zimowej rundzie WRC Rajdowych Mistrzostw Świata. To trio ma być główną bronią koreańskiej marki w tegorocznych zmaganiach.

Hyundai Motorsport testował już w zimowych warunkach w połowie grudnia. W jazdach uczestniczyli Neuville i Sordo, każdy z nich miał po dwa dni treningu. Paddon dostanie jeden dzień testów w tygodniu przed rajdem, a dwójka pierwszych kierowców dodatkowo po pół dnia.

– Jak widzieliśmy w roku ubiegłym, trzy samochody na starcie rundy WRC mają dużo zalet i pomaga nam to szybciej rozwijać naszego Hyundaia i20 WRC – mówi Michel Nandan, szef zespołu. – Uważam, że mamy dobry skład na Szwecję, z Danim, Thierrym i Haydenem. Pomimo, że nasi kierowcy nie są specjalistami na tej nawierzchni, pokazywali pewną jazdę w minionych latach w Szwecji i jestem pewien, że zobaczymy kilka dobrych występów w tym roku. Dani i Thierry trenowali na śniegu w grudniu, aby znaleźć odpowiednie ustawienia na zawody. Wiemy, że to trudna runda i chcemy być przygotowani tak dobrze, jak to możliwe.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry