Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: W skali

Toyota szuka kierowcy rajdowego

Firma Bednarscy kontynuuje współpracę z TLR przy organizacji rajdów terenowych modeli RC – TOYOTA Adventure Gothica. W tym sezonie sama chce nawet wystawić swój zespół do rywalizacji. Kto zasiądzie za kierownicą off-roadowego Traxxasa?

Toruński diler Toyoty, firma Bednarscy w tym roku również postanowiła wesprzeć projekt rajdów terenowych modeli RC organizowanych przez Toruńską Ligę Rajdową. Warto przypomnieć, że ubiegły sezon był miejscem debiutu tej nowej formy rywalizacji. Nikt jeszcze w Polsce, a i bodaj w Europie, nie ścigał się potężnymi modelami na piaskach, górkach, czy brodząc nimi w wodzie. Imprezy wzorowane na prawdziwych rajdach terenowych z rundy na rundę cieszyły się coraz większym zainteresowaniem. Przybywało zawodników, kibiców, obserwatorów. Wiele publikacji i relacji spotkać można było w ogólnopolskich mediach, w tym na łamach patrona cyklu – magazynu Off-Road.

Maciej Bednarski, kierownik salonu Toyoty w Toruniu:

Rok 2016 był dla nas szczególny – zaprezentowaliśmy w nim sporo nowych modeli terenowych: Toyotę Hilux, Land Cruiser V8, hybrydową RAV4 czy mającą właśnie oficjalną premierę – Toyotę C-HR. Dlatego chętnie włączyliśmy się w projekt równie ciekawy i nowy, czyli rajdy terenowe modeli. Obserwując rywalizację, byłem zdumiony możliwościami tych autek. W trudnych warunkach potrafiły jeździć z zawrotną prędkością, nie bacząc na przeszkody, piasek czy wodę. Zaskoczyła mnie także atmosfera tych rajdów – każdy sobie pomagał, nie było przeciwników i rywali. Dwóch zawodników mogło jechać nawet jednym modelem. Żeby jednak uzyskać wynik i stanąć na podium trzeba się sporo nabiegać i mieć szczęście, by auto się nie zepsuło. Radość z osiągnięcia mety jest bezcenna.

W tym roku toruński diler aktywnej włącza się w cykl terenowych imprez. Wspólnie z firmą Modelmania.pl buduje rajdowy zespół, który korzystając z najpopularniejszej konstrukcji Traxxas Slash 4WD stanie do rywalizacji w off-roadowym czempionacie. Patronem medialnym nowego teamu zostaje Radio GRA. Kto jednak zasiądzie za kierownicą terenowego Hiluxa w skali 1:10?

Pierwszy etap castingu obejmuje krótki test wiedzy o Toyocie, modelach RC i rajdach terenowych. Odpowiedzi na poniższe pytania należy przesłać do końca stycznia 2017 na adres e-mail: [email protected], wpisując w temacie “Toyota szuka kierowcy”. Później, wybranych pretendentów czeka test sprawnościowy z jazdy off-roadowym modelem. Szczegóły już wkrótce. Powodzenia!

Pytania konkursowe:

  1. W którym roku powstał pierwszy salon Toyoty firmy Bednarscy?
  2. Gdzie mieści się najnowocześniejszy w regionie zakład blacharsko-lakierniczy firmy Bednarscy?
  3. Wymień co najmniej 4 modele Toyoty z napędem 4×4.
  4. Czy model Traxxas Slash 4WD posiada (również opcjonalnie) centralny dyferencjał?
  5. Jak nazywa się cykl rajdów terenowych modeli RC organizowanych przez TLR?
  6. Jakie silniki dopuszczone są w regulaminach zawodów organizowanych przez TLR – elektryczne, czy spalinowe?
  7. Wymień co najmniej dwie dyscypliny “motorsportu w małej skali” organizowane przez TLR.
  8. Gdzie mieści się tor rallycrossowy dla modeli RC?
  9. Wymień co najmniej 3 modele Toyoty startujące w rajdach (płaskich lub terenowych).
  10. W jakim mieście (baza rajdu) w sezonie 2017 organizowana jest Baja Poland?

 
Do Góry