Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Tomasz Kasperczyk na piątkę w Rajdzie Aluksne

Tomasz Kasperczyk i Damian Syty ukończyli zimowy Rajd Aluksne na piątym miejscu. Załoga Tiger Energy Rally Team pokonała trudną, pokrytą śniegiem i lodem trasę łotewskiej imprezy bez żadnych problemów i regularnie podkręcała tempo, dzięki czemu zrealizowała swój cel na pierwsze zawody w sezonie 2019.

Zmagania, w trakcie których korzystano z opon z kolcami, wystartowały już w piątek, kiedy rozegrano dwa pierwsze odcinki specjalne. Kasperczyk i Syty rozpoczęli rajd od szóstego miejsca w klasyfikacji generalnej. W sobotę załoga Forda Fiesty R5 nie popełniała żadnych błędów i z każdym kilometrem notowała coraz lepsze czasy. Dzięki temu, a także pechowi rywali, po siódmym odcinku specjalnym udało się jej awansować na piątą pozycję i ostatecznie dowieźć ją do mety. Zwycięzcą zawodów okazał się Oliver Solberg, syn rajdowego mistrza świata Pettera Solberga, który na Łotwie startował Volkswagenem Polo GTi R5.

Tomasz Kasperczyk:
– Plan na ten rajd został zrealizowany, a my jesteśmy bardzo zadowoleni. Piąte miejsce jest dobrym wynikiem, zwłaszcza że dawno nie jeździliśmy po śniegu i mierzyliśmy się z lokalną konkurencją, która jest bardzo szybka i znacznie bardziej doświadczona w jeździe na oponach z kolcami. Cały czas nabierałem tempa, miałem dobre wyczucie samochodu, więc teraz czas na wnikliwą analizę tego rajdu i przygotowania do dalszych startów.

Zdjecie: Edgars Leonovs
Do Góry