Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Informacje prasowe, Rajd Barbórka, Różne

Tiger Rally Team gotowy do walki w Warszawie

Jak co roku, po zakończonym sezonie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski kibice wyczekują startu słynnego już Rajdu Barbórka. Tegoroczna, 52 edycja rozegrana zostanie na sześciu odcinkach specjalnych zlokalizowanych w centrum stolicy, z kończącym zawody legendarnym Kryterium Karowa. Na starcie nie zabraknie trzeciego w klasyfikacji sponsorskiej sezonu 2014 zespołu Tiger Rally Team, którego barwy jak zwykle reprezentować będą Tomasz Kasperczyk i Damian Syty.

Tomasz Kasperczyk: Będzie to dla nas czwarta Barbórka w karierze, dlatego mamy już spory apetyt na dobry wynik. W roku ubiegłym zadebiutowaliśmy w samochodzie napędzanym na cztery koła właśnie na trasach Barbórki, jadąc Subaru Imprezą STI. W najbliższej edycji wystawimy naszą tegoroczną broń na odcinkach mistrzostw Polski, czyli Forda Fiestę w wersji R5. Będziemy starać się powiązać widowiskową jazdę z efektywną, ponieważ chcemy dostać się na Karową. Liczymy na Wasz doping, do zobaczenia na rajdzie!

Damian Syty: Barbórka jest swego rodzaju legendą. Dla nas szczęśliwie układa się tak, że z roku na rok mamy możliwość startować w niej innym samochodem: najpierw Citroenem C2 R2, później Skodą Fabią R2, Imprezą, o której wspomniał już Tomek i teraz Fiestą R5. Barbórka to przede wszystkim podziękowanie dla kibiców, dlatego już teraz wszystkich zachęcamy do przyjazdu i obejrzenia tego widowiska na własne oczy.

Załogę w startach wspiera firma Maspex, producent napoju energetycznego Tiger.

Na piątkowy wieczór (17:00) organizatorzy zaplanowali odcinek testowy. Sobota to zmagania na sześciu odcinkach specjalnych, które zakończy Kryterium Karowa (transmisja o godzinie 18:20 na TVP Sport).

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry