ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Tidemand wygrywa dramatyczny bój w Meksyku

Fabryczna załoga ŠKODY Pontus Tidemand / Jonas Andersson zwycięsko wyszła z dramatycznego pojedynku w Rajdzie Meksyku. 295 kilometrów jazdy na czas po trasach uznawanych za jedną z najcięższych prób w całym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata, nowi liderzy klasyfikacji generalnej WRC 2 pokonali o 42,7 sekundy szybciej od francuskiej załogi Eric Camilli / Benjamin Veillas. Zapoczątkowana w zeszłym sezonie WRC 2 zwycięska passa czeskiego producenta pozostaje więc nieprzerwana – ŠKODA FABIA R5 wygrała trzynaście z ostatnich czternastu rund tej serii.

Michal Hrabánek, Dyrektor ŠKODA Motorsport:

Jestem dumny z mojej załogi i całego zespołu. To nie był rajd dla osób o słabych nerwach, ale Pontus i Jonas zachowali zimną krew do samego końca i dowieźli do mety bardzo ważne dla nas zwycięstwo. Sukces ten dobitnie udowodnił, jak szybka – i przy tym niezawodna – jest ŠKODA FABIA R5: Rajd Meksyku jest ostatecznym sprawdzianem wytrzymałości samochodów. Rywalizacja biegnie od asfaltowych ulic samego serca stolicy Meksyku, po wysokość aż 2750 m n.p.m., najwyższy punkt w całym kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata. Nasz samochód spisał się bez zarzutu w każdym z możliwych warunków.

Tidemand kończył na pozycji lidera pierwsze dwa dni rajdu, ale w sobotę to jego rywal przewodził w klasyfikacji. Po chwilowym spadku formy na trudnych szutrowych trasach, szwedzki zawodnik powrócił w ostatnim dniu rywalizacji. Trzy etapowe zwycięstwa z rzędu na obiekcie „Autódromo de León” i trasach wokół bazy rajdu w mieście León wystarczyły do odzyskania prowadzenia i zwycięstwa w WRC 2.

Pontus Tidemand:

To był fantastyczny pojedynek i niesamowity rajd. Rajd Meksyku był dla nas niesamowitym doświadczeniem. Jesteśmy zachwyceni osiągniętym przez nas sukcesem, nie moglibyśmy być bardziej zadowoleni z rozpoczęcia sezonu.

To już kolejne zwycięstwo ŠKODY w Meksyku – rok temu wygrał tu jadący tym samym modelem Fin Teemu Suninen. Doskonały wynik czeskiego zespołu w trzeciej rundzie WRC 2 w tym sezonie uzupełnił gorąco wspierany przez miejscową publiczność Meksykanin Benito Guerra, który także jadąc FABIĄ R5 zakończył rywalizację na najniższym stopniu podium.

Zwycięstwo w Meksyku jest drugim z rzędu dla Tidemanda, który poprzednio tryumfował w rodzimej Szwecji. Osiągnięty wynik pozwala zawodnikowi ŠKODY już samodzielnie przewodzić w klasyfikacji WRC 2. Z kompletem 50 punktów zebranych w dwóch startach wyprzedza Camillego (42 punkty) i Andreasa Mikkelsena (25 punktów).

Wyniki Rajdu Meksyku (WRC 2):

1. Tidemand/Andersson (Szwecja/Szwecja) ŠKODA FABIA R5 3 godz. 32 min 56,5 s
2. Camilli/Veillas (Francja/Francja) Ford Fiesta R5 + 42,7 s
3. Guerra/Rozada (Meksyk/Hiszpania) ŠKODA FABIA R5 + 7 min 46,1 s
Do Góry