51. Rajd Festiwalowy 2020 odwołany
Prodrive zainteresowany pomocą w budowie respiratorów w Wielkiej Brytanii
Pięć biegów w samochodach WRC od 2022 roku
Marcin Stefanik: “Tak naprawdę chciałem jeździć na motorze crossowym, a dopiero na drugim miejscu były rajdy” – wywiad
ERC: Rajd Wysp Kanaryjskich 2020 ostatnią rundą sezonu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Terenówką na Barbórce

W sobotę w Warszawie rusza Rajd Barbórka, w którym wystartuje również załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team. Wyjątkowo pilotem Marcina Łukaszewskiego będzie olsztynianin Daniel Siatkowski, rajdowy wicemistrz Polski z 2014 roku. Magdalena Duhanik będzie w tym czasie w Bratysławie, gdzie odbywa się gala Mistrzostw Europy FIA CEZ, w których załoga offroadSPORT Łukaszewski Rally Team zajęła drugie miejsce.

Marcin Łukaszewski, offroadSPORT Łukaszewski Rally Team:

Rajd Barbórka jest świętem rajdowym w Polsce i chyba każdy kierowca myśli o tym, by w nim wystartować. Dla nas jest to niecodzienne wydarzenie, ale sądzę, że i dla kibiców zobaczyć auto terenowe w takiej rywalizacji, będzie czymś nietypowym. Oczywiście, ważny jest dla nas element sportowej rywalizacji i chcemy się sprawdzić, ale wiadomo, że nasze auto ma inną specyfikację, więc łatwo nie będzie :-). Jesteśmy tu jednak dla kibiców i dobrej zabawy, więc do zobaczenia na oesach i na Karowej. Będzie na pewno ciekawie!

Daniel Siatkowski:

To moja kolejna Barbórka, ale po raz pierwszy będę miał okazję jechać autem tego typu. Z Marcinem też będę jechał po raz pierwszy, nie licząc nagrań do naszego filmiku promującego start. Zapowiada się naprawdę ciekawie, a że stawka jak co roku jest bardzo mocna, to spodziewam się niezłej rywalizacji w czołówce. Mimo, że jedziemy dla kibiców i przyjemności, to z pewnością Marcin nie zdejmie nogi z gazu 🙂
Do Góry