Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
Elfyn Evans łączony z Toyotą
Rajd Barbórka 2019 – sześć odcinków specjalnych
Hyundai rozwinie program samochodów R5
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

Tendencja zwyżkowa NAC Rally Team

Sukcesem w postaci wywalczenia drugiego miejsca zakończyli zmagania w rajdzie Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski zawodnicy NAC Rally Team: Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz. – W ubiegłym roku byliśmy trzeci, teraz jesteśmy drudzy, więc tendencja jest zwyżkowa! – uśmiecha się zadowolony Paweł Molgo.

Załoga NAC Rally Team, która walczy w obronie tytułu mistrzowskiego zdobytego w poprzednim sezonie, na półmetku rajdu prowadziła w klasyfikacji rajdu, ale tuż za jej plecami czaił się mocny duet Marcina Łukaszewskiego i Magdy Duhanik. Dwa niedzielne oesy o łącznej długości ponad 120 kilometrów miał zadecydować o końcowym rezultacie. Na załogi szykujące się już do startu czekała prawdziwie wybuchowa niespodzianka… – Mieliśmy ruszać jako pierwsi, ale… start został wstrzymany, ponieważ na poligonie został znaleziony niewypał – opowiada Paweł Molgo. – Czekając, aż saperzy wykonają swoją pracę, wśród naszych rywali szukaliśmy dla żartu chętnych, którzy chcieliby nas zastąpić w roli przecierających trasę…

20150412155402-2Nikt nie kwapił się do zamiany miejsc startowych i ostatecznie zawodnicy NAC Rally Team z duszą na ramieniu jako pierwsi ruszyli do walki, zmagając się dodatkowo z błotnistą trasą (w nocy spadł deszcz) oraz presją wywieraną przez jadących za ich plecami rywali, którzy ostatecznie na pierwszym z oesów okazali się szybsi i wyszli na prowadzenie. Na finałowym odcinku rajdu Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz wywalczyli najlepszy czas wśród wszystkich zawodników, ale to nie wystarczyło już, by powrócić na fotel lidera.

– Marcin i Magda w niedzielę byli bardzo szybcy i zasłużenie wygrali zawody – podsumowuje Paweł Molgo. – Jesteśmy zadowoleni z naszego drugiego miejsca oraz faktu, że stosunkowo niewiele do nich straciliśmy, biorąc pod uwagę sumaryczne wyniki z trzech dni jazdy. Rajd na pewno będę miło wspominał, choć nie był on wolny od wad. Wielu zawodników miało duże problemy nawigacyjne. Natomiast pochwała należy się organizatorom za znakomicie przygotowaną trasę. Droga była wyrównana, bez dziur, nie stwarzała żadnych niespodzianek. Podkreślić należy również znakomitą atmosferę panującą na zawodach, w czym pomocna była ładna pogoda i otaczające nas piękne okolice. Słowa uznania należą się pomysłodawcy utworzenia Pucharu Polski – dzięki temu na rajd przybyło wiele różnorodnych maszyn. To pokazuje, jak fajnie nam się off-road w Polsce rozwinął!

Załoga NAC Rally Team przed rozpoczęciem Carmont Baja Drawsko Pomorskie – Kalisz Pomorski jako cel wyznaczyła sobie wywalczenie miejsca w czołowej trójce. I zrealizowała go w stu procentach. – W ubiegłym roku zajęliśmy miejsce trzecie, w tym – drugie, więc tendencja jest zwyżkowa – mówi Paweł Molgo. – Dojechaliśmy bez uszkodzeń i awarii do mety i czujemy pełną satysfakcję z rajdu, naszej jazdy i osiągniętego wyniku. Żałuję jedynie, że tak wielu naszych rywali z grupy T1 odpadło przed końcem zawodów…

Kolejnym rajdem, w którym weźmie udział Toyota Hilux jeżdżąca w barwach NAC Rally Team, będzie Baja Carpathia w Stalowej Woli. Druga runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych zaplanowana została na „długi” weekend 1-3 maja.
Do Góry