M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Tanak kierowcą M-Sportu, Kubica niepotwierdzony

M-Sport poinformował dzisiaj, że w przyszłym roku na trasach Rajdowych Mistrzostw Świata jego barw będzie bronił ósmy kierowca WRC 2014 – Elfyn Evans oraz piąty kierowca Rajdu Szwecji 2014 – Ott Tanak, który przed laty bronił już fabrycznych barw brytyjskiej marki i w przyszłym sezonie zajmie miejsce Mikko Hirvonena.

Myślę, że to sprawiedliwe, gdy powiem, że będziemy mieli jeden z najbardziej ekscytujących duetów w przyszłym roku w WRC – mówił szef M-Sportu, Malcolm Wilson.

Nie mam wątpliwości w potencjał Elfyna i Otta i nie mogę doczekać się, by zobaczyć jak sobie poradzą. Obaj mają doświadczenie w pełnym cyklu WRC, a cały zespół jest mocno zmotywowany. Jestem przekonany, że są w stanie walczyć o podia wielu imprez i wszyscy czekamy na emocjonujący kolejny rok – dodał.

Jestem bardzo szczęśliwy z otrzymania kolejnej szansy. W pierwszych startach będziemy musieli odnaleźć nasz rytm, ale pracując z M-Sportem mam już przejechane wiele kilometrów w Fieście WRC. Mam nadzieję, że dostosowanie prędkości nie będzie trwało za długo. Chcę podziękować Malcolmowi za danie mi drugiej szansy – mówił Tanak.

M-Sport nie ogłosił czy nadal będzie kontynuował współpracę z Robertem Kubicą. Polak znajduje się na krótkiej liście kierowców, którzy mogą w przyszłym roku bronić barw Citroena. Plotki mówią także, że do M-Sportu mógłby powrócić Mads Ostberg.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply
Do Góry