M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, Szuter Cup

Szuter Cup 2015 – kolejna edycja szutrowych zmagań!

W sezonie 2015 w ramach RSMP nie zostanie rozegrany żaden rajd szutrowy. Powszechnie wiadomo jednak, że to właśnie luźne nawierzchnie są najbardziej widowiskowe i przepadają za nimi zarówno zawodnicy, jak i kibice. Duże zapotrzebowanie na tego rodzaju imprezy postanowił wypełnić Olsztyński Klub Rajdowy, który w tym roku ponownie zorganizuje cykl Szuter Cup. OKR będzie gestorem cyklu i będzie nadzorował jego prawidłowy przebieg.

SZUTER_CUP_2015aW imprezach Szuter Cup mogą startować kierowcy z licencją „RN”, a także posiadający licencję „R” (będą oni klasyfikowani wyłącznie w klasie „Gość”). Rozgrywane OS-y będą miały od 2 do 7 km, a całkowita trasa pojedynczej rundy od 20 do 45 km długości. Imprezy będą rozgrywane maksymalnie w ciągu 1,5 dnia. Możliwe będzie stosowanie opon szutrowych bez znaku homologacji E. Dopuszczone do startu w zawodach będą samochody z aktualną lub utraconą homologacją FIA lub PZM bez względu na rok jej wygaśnięcia oraz samochody nie posiadające homologacji. Pozostałe informacje można znaleźć w Regulaminie Ramowym Szuter Cup na 2015 rok opublikowanym przez Z.O. PZM Olsztyn: http://www.pzm.pl/zo/olsztyn/regulaminy

Cykl ma składać się z sześciu rajdów, a pierwszym z nich będzie Lewickie Rally Sprint – impreza organizowana przez Automobilklub Podlaski, która odbędzie się w dniu 9 maja. W klasyfikacji rocznej uwzględnione zostaną załogi, które ukończą minimum 3 rundy.

W ciągu najbliższych dni zostanie uruchomiona strona cyklu. Znajdziesz ją tutaj.

Prowizoryczny kalendarz Szuter Cup 2015:
Lewickie Rally Sprint – 9 maja
Rajd Nowomiejski – 13-14 czerwca
Rajd Warmiński – 26-27 czerwca
Rajd „Szutrowy” (nazwa robocza) – lipiec
Rajd Kormoran – 29-30 sierpnia
Podlaski Rally Sprint – 10 października

Więcej informacji na naszym fanpage.
Do Góry