Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Historyczne, HRSMP

Syrena 104 w HRSMP

Tomasz Curyło i Marcin Borycki to załoga, która pojawi się na tegorocznych odcinkach specjalnych Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski za sterami niezwykłego samochodu – Syreny 104, w pełni przystosowanej do rajdowej rywalizacji. Kierowca o swoich planach poinformował w mediach społecznościowych. W poprzednim sezonie duet oglądaliśmy na pokładzie Łady VFTS.

Tomasz Curyło:

Na nowy sezon Motul Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przygotowałem małą niespodziankę. Razem z Marcinem Boryckim wystartujemy nowym samochodem, Syreną 104. Ostatnie 4 miesiące były dla mnie czasem bardzo intensywnej pracy, podejmowania trudnych decyzji, by zdążyć na pierwszy rajd. Jeszcze nie wszystko gotowe, ale mamy jeszcze tydzień.

Do sprawy pojawienia się auta na odcinkach odnieśli się również organizatorzy historycznych mistrzostw.

To naprawdę wielkie wydarzenie w historii polskiego Motosportu. Syrena 104 po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat wystartuje w cyklu MOTUL HRSMP do walki o Mistrzostwo Polski w rajdach.

Syrena to pierwszy polski samochód wyprodukowany po wojnie w FSO, którego kolejne modele 101, 102, 103 i 104 znane są z rajdowych tras lat 60-tych i 70-tych, w tym zarówno Rajdu Polski, jak i Rajdu Monte Carlo. Starowały nim między innymi załogi Marek Varisella / Marian Repeta, Marian Zatoń / Stanisław Wierzba, Marek Ryndak / Czesław Gawlak i inni wspaniali polscy zawodnicy rajdowi.

Syrena 104 wraca na trasy polskich rajdów. To nie jest obiekt muzealny, a najprawdziwszy samochód rajdowy, zbudowany ściśle zgodnie z Homologacją FIA nr 5154 z 1967 roku, któremu Tomasz Curyło i jego zespół dali drugą młodość. Starty Syreny w HRSMP to nie są przejazdy pokazowe a najprawdziwsze zmagania rajdowe na tych samych kultowych odcinkach specjalnych, którymi jeżdżą współcześni kierowcy rajdowi walczący o Mistrzostwo Polski.

Tomku, nasz wieki szacunek i wielkie gratulacje! Wasze starty Syreną w Mistrzostwach Polski to najważniejsze wydarzenie sezonu rajdowego 2018

– czytamy na facebooku Motul HRSMP.

Auto będzie można zobaczyć już podczas zbliżającej się pierwszej rundy cyklu rozgrywanej w ramach wielickiego memoriału w najbliższy weekend.

fot. facebook/Tomasz Curyło
Do Góry