Znalezienie zastępstwa dla Rajdu Chile 2020 nadal możliwe
ADAC Opel e-Rally Cup z 20 elektrycznymi Oplami Corsa
Oczekujemy na najnowszą generację samochodów Rally 3
Toyota zaprezentuje rajdowego Yarisa z napędem na przednią oś podczas Tokyo Auto Salon 2020
Skoda wycofuje się z WRC
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Suninen: wolałbym być szybszy

Po bardzo udanym dla zespołu M-Sport Ford World Rally Team Rajdzie Meksyku, przyszedł czas na solidny występ w Argentynie, który jednak nie zakończył się upragnionym miejscem na podium. Sébastien Ogier i Julien Ingrassia dojechali na czwartej pozycji, dwa oczka niżej metę osiągnął Elfyn Evans z Danielem Barrittem, a na dziewiątym miejscu piątą rundę WRC ukończył fiński duet Teemu Suninen i Mikko Markkula.

Szef zespołu M-Sport Ford WRT, Malcolm Wilson, po Rajdzie Argentyny podkreślił, że nie każde założenie udało się zrealizować, jednak należy spojrzeć całościowo na sytuację, jaka miała miejsce w zawodach. Wtedy wynik poszczególnych załóg należy uznać za dobry.

Malcolm Wilson:

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności, był to dla nas dobry weekend. Nie byliśmy tam, gdzie chcieliśmy być, ale udało się zdobyć mocne punkty. Sébastien Ogier utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu, a to jest dla nas najważniejsze. W Meksyku dysponowaliśmy solidnym pakietem. Mimo tego kilka kwestii możemy poprawić. Dobrze było spojrzeć na wyniki, kiedy Ogier zanotował drugi czas na Power Stage, zaledwie pół sekundy za zwycięzcą.

Ogier i Ingrassia wiedzą, jak wygrywać w mistrzostwach. Nie wszystko szło po ich myśli, ale nie denerwowali się. Wykonali powierzone im zadanie i przywieźli ze sobą solidną ilość punktów, dzięki czemu są tak skuteczni na przestrzeni całego sezonu.

Elfyn Evans również osiągnął dobry rezultat. Wszyscy byliśmy zaskoczeni z jakim zaangażowaniem walczył z problemami. Jego kolega, Teemu Suninen, zrobił dokładnie to, czego oczekiwaliśmy. Chociaż momentami ten rajd był dla niego momentami frustrujący. Przejechanie Rajdu Argentyny w tym samochodzie nigdy nie jest łatwe. To naprawdę bardzo trudne wydarzenie i rzeczywiście potrzebujesz dużo doświadczenia, aby odnieść sukces. Teemu zdobył już doświadczenie, dlatego jestem przekonany, że w przyszłości będzie mocniejszy.

Dla Sébastiena Ogiera i Juliena Ingrassi Rajd Argentyny nie był najłatwiejszy. Wyjazd na odcinki specjalne, jako pierwszy samochód nie pomagał w uzyskiwaniu konkurencyjnych czasów. Ostatecznie Francuzi wyjeżdżają z Argentyny z szesnastoma punktami. Tym samym nadal utrzymują prowadzenie w klasyfikacji generalnej sezonu.

Sébastien Ogier:

W ten weekend atmosfera była niesamowita. Jeszcze nie widziałem tylu kibiców przy trasie odcinków specjalnych. To nie był dla nas łatwy rajd i musimy popracować nad niektórymi obszarami, aby poprawić się w przyszłości. Mimo tego, kiedy wyjeżdżasz z trudnego rajdu z szesnastoma punktami, to nie jest tak źle.

Zgodnie z oczekiwaniami odcinki specjalne były szorstkie i wolne z małą przyczepnością, a my nie byliśmy super szybcy w tych warunkach. Musieliśmy naciskać, żeby powalczyć o dobry czas na Power Stage i udało się zdobyć cztery dodatkowe punkty, co było dla nas ważne.

Elfyn Evans miał duże oczekiwania przed Rajdem Argentyny. Przede wszystkim liczył na odpowiednie tempo, niestety tym razem nie mógł odnaleźć właściwego rytmu jazdy. Walijczyk jest zadowolony z szóstego miejsce, jednak wie, że potrzeba wykonać więcej pracy przed kolejną rundą.

Elfyn Evans:

Patrząc ogólnie na cały weekend nie było źle. Szóste miejsce nie jest złym rezultatem, ponieważ mamy dobre punkty w klasyfikacji. Jednak brakowało nam tempa, a to jest rozczarowujące, gdyż nie tego oczekiwaliśmy. Musimy przeprowadzić analizę, żeby zrozumieć, dlaczego tak się stało. Inżynierowie zbiorą dane, sam przeanalizuje onboardy i mam nadzieję, że uda się odzyskać tempo już w Portugalii.

Teemu Sunien ma za sobą kolejny debiutancki start za kierownicą Forda Fiesta WRC. Tym razem rywalizował w niełatwym Rajdzie Argentyny. Fin zauważył, że był to czas pełny doświadczeń i zdobywania wiedzy, a samochód jest niesamowity.

Teemu Suninen:

To był trudny weekend, ale muszę przyznać, że samochód był niesamowity. Jest naprawdę łatwy i przyjemny w prowadzeniu. Z tego powodu rajd bardzo mi się podobał, choć wolałbym być szybszy. W piątek nie mogłem notować konkurencyjnych czasów, a to dało nam najgorszą pozycję startową kolejnego dnia. Tak to jest i musimy pracować nad lepszą postawą w piątek, żeby mieć lepszą pozycję startową. Ogólnie to było dobre doświadczenie, niełatwe, ale dobre. W przyszłym roku będzie zdecydowanie łatwiej przygotować się, bo wiemy czego spodziewać się i jakie będą największe wyzwania.
Do Góry