Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
57. Rajd Barbórka 2019 – Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak ponownie najlepsi
57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Suninen chce walczyć o podium

Teemu Suninen przygotowuje się do startu w Rajdzie Szwecji. Fiński kierowca ma za sobą testy Fiesty WRC, którą ostatnio rywalizował w lipcu w Rajdzie Finlandii. Mimo, że dla 24-letniego kierowcy będzie to debiut w aucie WRC w zimowych warunkach, nie wyklucza on, że będzie w stanie walczyć o miejsce na podium. Suninen zwraca jednak uwagę, że będzie miał także na uwadze dobro zespołu i konieczność zdobywania punktów.

Teemu Suninen:

Byłoby fantastycznie znów walczyć o podium. To realistyczny cel, ale musielibyśmy przejechać ten rajd idealnie. Przejechaliśmy dużo kilometrów w północnej Szwecji i wszystko poszło świetnie. Nie prowadziłem Fiesty WRC od czasu zeszłorocznego Rajdu Finlandii, więc dało nam to szansę na przyzwyczajenie się do auta, dzięki czemu czujemy się dobrze przygotowani do tego startu.

Mając zapewnionych osiem rajdów w aucie WRC, nasze podejście musi być inne. W 2017 roku byliśmy skupieni na naszej przyszłości i pokazywaniu, co jesteśmy w stanie zrobić, ale tym razem musimy także myśleć o naszym zespole i o zbieraniu dla niego punktów.

Malcolm Wilson:

To jego pierwszy zimowy rajd w Fieście WRC, więc nie możemy oczekiwać od niego zbyt wiele. Finowie zawsze byli tu szybcy i nie byłbym zdziwiony, gdybym zobaczył go walczącego o kolejny dobry wynik.
Do Góry