Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Sukces Hyundaia w Walii!

W miniony weekend, zespół Hyudnai Motorsport zapisał na swoje konto kolejne miejsce na podium. Przez cały rajd, Thierry Neuville dzielnie odpierał ataki swojego zespołowego kolegi, Haydena Paddona, dzięki czemu zajął trzecie miejsce. To już szóste podium dla Belga w tym sezonie i czwarte z rzędu.

Świetny wynik w Wales Rally GB oznacza, że Hyundai obronił drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, będąc tuż za Volkswagenem. To najlepszy wynik tego zespołu od czasu powrotu do rywalizacji w WRC.

Thierry Neuville i Nicolas Gillsoul mają za sobą kolejny, znakomity występ. Belgijska załoga zapisała na swoje konto już szóste podium w tym sezonie. Wynik ten zaowocował awansem Neuville’a na drugie miejsce w klasyfikacji kierowców. Thierry ma teraz przewagę czternastu punktów nad trzecim Andreasem Mikkelsenem.

Thierry Neuville:

To był dla nas fantastyczny weekend. Cały zespół wykonał świetną pracę. Swoim tempem nie mogłem nawiązać walki o zwycięstwo, ale wciąż bardzo się cieszę z miejsca na podium. Warunki w czasie rajdu były niezwykle wymagające, ale udało nam się utrzymać koncentrację i dojechać do mety. Naszym celem jest teraz pojechanie jak najlepiej w Australii.

Tak jak w Hiszpanii, Hayden Paddon i John Kennard byli bardzo blisko wywalczenia podium. Zdobyte czwarte miejsce pozwoliło Nowozelandczykom utrzymać czwartą pozycję w klasyfikacji, będąc tylko trzy punkty od trzeciego miejsca.

Hayden Paddon:

Mieliśmy ciężki weekend, dlatego cieszę się z czwartego miejsca. Byliśmy zaangażowani w walkę o podium, lecz nie byliśmy w stanie jechać tempem Neuville’a. Wszystko, co mogłem zrobić, to utrzymywać bardzo małą stratę i przypominać mu, że jestem tuż za jego plecami. To już drugi rajd z rzędu, gdzie jesteśmy tuż za podium, ale jest wciąż kilka pozytywów, jakie możemy z tego wyciągnąć. Są aspekty, w których możemy jeszcze wiele poprawić, jadąc w takich warunkach. Teraz skupiamy się na Australii, gdzie liczę na dobry występ.

Rajd Wielkiej Brytanii okazał się rozczarowujący dla Daniego Sordy i Marca Martiego, którzy zajęli tu szóste miejsce. Hiszpańska załoga utrzymała dzięki temu piąte miejsce w klasyfikacji generalnej tegorocznych mistrzostw. Ich strata do trzeciego miejsca wynosi zaledwie dziesięć punktów.

Dani Sordo:

To był weekend, o którym jak najszybciej chciałbym zapomnieć. Nie byłem w stanie znaleźć odpowiedniego rytmu na tych śliskich drogach, przez co brakowało mi pewności siebie. W niedziele moim celem było po prostu bezpieczne dowiezienie auta do mety. Musimy teraz usiąść i przeanalizować, dlaczego nie mogłem tutaj jechać swoim stałym tempem. Dawałem z siebie wszystko, jednak wszystko poszło na nic. Jestem zdeterminowany, aby osiągnąć sukces w Australii.

W tym sezonie kierowcy Hyundaia stawali na podium już jedenaście razy, w dziewięciu z dwunastu rozegranych rund. Dzięki temu koreańska ekipa pewnie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorskiej z dorobkiem 285 punktów. Wszyscy kierowcy zespołu znajdują się w pierwszej piątce klasyfikacji sezonu!

 
Do Góry