Thierry Neuville i Nicolas Gilsoul wygrywają Rajd Monte – Carlo 2020!
Rajd Monte – Carlo 2020 (OS14) – Neuville liderem w “generalce”!
Elfyn Evans liderem “Monte” w sobotę. Thierry Neuville odrabia straty
Rajd Monte – Carlo 2020 – Sebastien Ogier liderem po ośmiu oesach
Elfyn Evans liderem po pierwszej pętli Rajdu Monte – Carlo 2020
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Subaru Poland Rally Team przed startem w Chorzowie

Załoga Subaru Poland Rally Team już w najbliższy piątek i sobotę wystartuje w Rajdzie Śląska. Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski zajmują obecnie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej i liderują w klasie Open N.

Impreza rozpocznie się od oficjalnego startu na Stadionie Śląskim w Chorzowie, w piątek 29 czerwca o godzinie 17.00. Dwie godziny później rozpocznie się prolog ulicami Mikołowa. O 20.00 zaplanowano nocny OS na Stadionie Śląskim, który zakończy pierwszy dzień rywalizacji. W sobotę rozegranych zostanie kolejnych siedem odcinków specjalnych (Suszec, Bzie i Chybie). Po ostatnim z nich załogi pojawią się na mecie na rynku w Żorach o godz. 18.45.

Marcin Słobodzian:

Nasze starty w tym roku układają się naprawdę dobrze. Pewnie prowadzimy w klasie Open N i dążymy do założonego celu, czyli pierwszego miejsca na koniec sezonu. Przed nami jeszcze kilka trudnych rajdów – w tym dwa podwójnie punktowane, więc jeszcze wszystko może się wydarzyć. Trasy w rejonie Rajdu Śląska zawsze mi się podobały i dobrze się na nich czuję. Na pierwszy rzut oka w większości mogą się wydać średnio wymagające, ale trzeba się naprawdę postarać, żeby urwać decydujące ułamki sekund i złapać dobry rytm jady. Założenia na rajd mamy takie jak na każdy inny w tym sezonie – jedziemy swoje i staramy utrzymać się dobre tempo aż do mety. Coraz pewniej czuję się w Subaru i najważniejsze teraz to ustrzec się zbytniego przesadzania, które może doprowadzić do problemów na oesach. Musimy przyśpieszać, ale ciągle w pełnej kontroli. Myślę, że Rajd Śląska i jego trasy są bardzo przyjemne do oglądania dla kibiców i na tych terenach zawsze można liczyć na ich dużą ilość. Dla nas czym większa ilość kibiców przy trasach, tym większa motywacja do szybkiej jazdy. Dlatego serdecznie wszystkich zapraszam na Śląsk już w najbliższy weekend.

Grzegorz Dachowski:

W jeździe Marcina widać progres. Zapewne wynika to z wielu czynników takich jak ciągłe doskonalenie setupu czy praca z Wojtkiem Chuchałą. Swoją cegiełkę dokładają również mechanicy, którzy co rundę poprawiają nam nieco samochód i staje się on odrobinę szybszy. Samo zgranie nas jako załogi po tych trzech startach jest też na pewno lepsze. Mimo że teoretycznie jesteśmy prawie na półmetku zmagań to tak naprawdę jeszcze daleka droga do końca sezonu. Przed nami cztery rajdy, w tym dwa szutrowe. Rajd Śląska to pierwszy tak naprawdę w tym roku rajd jednodniowy wg. założeń nowego regulaminu. Wiec oprócz dwóch odcinków miejskich w piątek (których absolutnie nie można lekceważyć) mamy jeden dzień ścigania na trzech różnych odcinkach. W tej sytuacji każdy z nich jest tak samo ważny, na każdym można wiele stracić popełniając błąd.

W sezonie rajdowym 2018 partnerami Subaru Poland Rally Team są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru, Rodax Budownictwo oraz Pirelli.

You may also like
Do Góry