M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Sołowow i Baran na ósmym miejscu, wygrywa Juha Salo

Po raz piąty zwycięstwo w Arctic Lapland Rally odniósł Fin Juha Salo pilotowany przez Marko Salminena (Mitsubishi Lancer Evo IX). Salo wygrał dziś trzy odcinki specjalne i pokonał o 2:43,0s drugą na mecie załogę, czyli Joniego Nikko i Henri Arpiainena (również Mitsubishi Lancer Evo IX). Trójkę uzupełnili Jussi Vainionpää i Mika Juntunen w takim samym samochodzie (+2:58,9s).

Salo zaliczył dziś sporą, blisko minutową stratę do Karla Kruudy (Citroen DS 3 R5) na ósmym odcinku specjalnym. Estończyk wyszedł na prowadzenie, jednak stracił je na przedostatniej próbie, kiedy w jego Citroenie uszkodził się silnik. Tym samym Salo bez większych problemów dowiózł kolejny triumf do mety.

Najlepszą załogą zza granicy okazali się Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta R5), którzy po wczorajszym etapie awansowali z dwunastej na ósmą pozycję. Cersanit Rally Team stracił do liderów 7:03,0s. Na szóstym miejscu sklasyfikowano debiutującego za kierownicą rajdówki Heikki Kovalainena (+3:53,0, Ford Fiesta R5). Na mecie znalazła się także druga z polskich załóg, Adam Kaszyński i Przemysław Bosek (Subaru Impreza STI, 43 miejsce).
Do Góry