Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

Słobodzian i Dachowski najlepsi w Open N

W niedzielę zakończyła się pierwsza eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Świdnicki. Załoga Subaru Poland Rally Team zwyciężyła w klasie Open N i zajęła siódme miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Marcin Słobodzian i Grzegorz Dachowski zaprezentowali równe tempo jazdy i w wynikach końcowych pojawili się zaraz po załogach startujących o wiele szybszymi samochodami R5.

46.Rajd Świdnicki rozegrano przy słonecznej, niemal letniej pogodzie. Nowa była formuła czasowa zawodów. W sobotnie popołudnie załogi wystartowały do super OS-u w Świdnicy, a w niedzielę rywalizowały na siedmiu trudnych technicznie odcinkach specjalnych zlokalizowanych w Górach Sowich. Reprezentanci Subaru Poland Rally Team od startu do mety prezentowali równe tempo jazdy plasując się na poszczególnych odcinkach w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Marcin Słobodzian:

Na Rajdzie Świdnickim najtrudniejszym elementem było utrzymanie stałego, szybkiego tempa jazdy, bo takie narzuciliśmy od początku pomijając nasze problemy z hamulcami na drugim i trzecim OS-ie. Druga niedzielna pętla poszła całkowicie po naszej myśli. Naprawdę przyjemnie się nam jechało, a czasy były dobre. Staraliśmy się nadmiernie nie ryzykować a mimo to jestem zadowolony z naszej postawy i z optymizmem patrzę w przyszłość. Pierwsze miejsce w klasie Open N i siódme w klasyfikacji generalnej Rajdu Świdnickiego dało nam na początku sezonu dużo ważnych punktów a przy okazji udawało się nam być blisko czasowo z załogami startującymi samochodami R5. Bardzo lubię OS-y w Górach Sowich szczególnie jak jest taka pogoda jak w ten weekend.

Grzegorz Dachowski:

Jestem zadowolony z osiągniętego przez nas wyniku. Bardzo dobrze zaczęliśmy sezon. W drugiej części rajdu czułem się bardzo komfortowo dyktując. Jechaliśmy z Marcinem po raz pierwszy rajd do mistrzostw Polski dlatego też starałem się oprócz dyktowania patrzeć na to co działo się w aucie, ale szybko zaufałem kierowcy w stu procentach. Ja podobnie jak Marcin lubię Rajd Świdnicki m.in. za to że jest dobrze zorganizowany i w porównaniu z innymi imprezami jest tu zawsze bardzo dużo kibiców. Przeważnie też udawało mi się z niego wracać z dobrym wynikiem i tak też jest tym razem.

Kolejna eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Rajd Dolnośląski odbędzie się w dniach: 18-20 maja w Dusznikach-Zdroju. Partnerami Subaru Poland Rally Team w sezonie 2018 są: Keratronik, Eneos, BZ WBK Leasing Grupa Santander, Szkoła Jazdy Subaru i Rodax Budownictwo.

You may also like
Do Góry