57. Rajd Barbórka 2019 – 28 samochodów historycznych na liście
57. Rajd Barbórka 2019 – Wojciech Chuchała – “jedziemy bez presji”
57. Rajd Barbórka 2019 – Projekt E z Krzysztofem Hołowczycem i Manfredem Stohlem
Kajetan Kajetanowicz blisko przedłużenia współpracy z Lotosem. Celem mistrzostwo WRC 2 2020
57. Rajd Barbórka 2019 – Michał Chorbiński i Beata Borowicz debiutują w Subaru Imprezie
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Skoda Fabia R5 gotowa na Sardynię

​Po świetnym debiuciew Portugalii nowa Skoda Fabia R5 jest już gotowa na kolejną rundę Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). W Rajdzie Sardynii wezmą udział Esapekka Lappi oraz Jan Kopecký, którzy poprowadzą nowe rajdówki czeskiej fabryki.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z udanego debiutu Fabii R5 w WRC. Oba samochody zakończyły rajd z dobrym wynikiem – mówi dyrektor zespołu, Michal Hrabánek. – Wyniki z ostatnich kilku tygodni pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze ze Skodą Fabią R5. Chcemy grać główną rolę ponownie na Sardynii. Ten rajd jest jednak zupełnie inny od Portugalii. Wymagania stawiane tam człowiekowi i maszynie są o wiele większe.

Esapekka Lappi jest dobrze nastawiony przed kolejnym startem. – Sukces w pierwszej rundzie spowodował, że jestem głodny większej ilości. Chcemy utrzymać passę dobrych występów i ponownie postarać się o najlepsze czasy. Koncentracja jest najważniejsza, każdy błąd będzie bezwzględnie skutkował w tym rajdzie – mówi mistrz Europy.

Po raz pierwszy od 2007 roku w Sardynii pojedzie Jan Kopecký. – Nie mogę się już doczekać rywalizacji w WRC-2 w nowej R5-tce – osiem lat po moim ostatnim występie w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem w mistrzostwach Czech. Jedziemy do Włoch z pełnym zaufeniem, ale mamy świadomość, że rajd będzie o wiele trudniejszym wyzwaniem.
Do Góry