Kajetan Kajetanowicz pojedzie w siedmiu rundach WRC 3
4. Rally Ireco Motorsport – 1. runda MRF Tarmac Masters 2020 – ponad 100 załóg na wirtualnej liście zgłoszeń
FIA Rally Star – nowe szczegóły
Chorwacja zainteresowana rundą WRC
WRC: przetarg na układ hybrydowy już w kwietniu
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

SkłaDakar – Cyber Marian podbił Buenos Aires

Cyber Marian został moralnym zwycięzcą Dakaru i spełnił swoje największe marzenie – wystartował rowerem w najtrudniejszym rajdzie świata. Pokonał tysiące kilometrów wysłużonym składakiem, podbił serca argentyńskich fanów, jako jedyny przejechał odwołany etap i triumfował w klasyfikacji generalnej. Wszystko po to, żeby uchwycić w kadrze ducha sportowej rywalizacji.

Charyzmatyczny YouTuber dołączył do zawodników ORLEN Team na kilka dni przed wylotem do Argentyny, czym wzbudził duży niepokój wśród faworytów. Z szacunkiem o umiejętnościach Cyber Mariana wypowiadał się Marc Coma dyrektor sportowy rajdu Dakar, który widział Mariana w akcji. (Fast and Furious 7, Car Wars)

Samo przybycie YouTubera do Buenos Aires było szeroko komentowane w lokalnej prasie. Fotoreporterzy uchwycili nowego zawodnika ORLEN Team już na lotnisku, kiedy odbierał nadany z Warszawy składak. Na biwaku wśród swoich kompanów czuł się jak ryba w wodzie, a po tremie nie było śladu.

Z pokorą wysłuchiwał rad doświadczonych kolegów. Merytoryczną pogawędkę uciął sobie z Adamem Małyszem i Markiem Dąbrowskim. O życiu i trudach rywalizacji rozmawiał z kapitanem ORLEN Team Jackiem Czachorem. Z Kubą Przygońskim serwisował rower przed startem odwołanego etapu. Quadowiec Rafał Sonik opowiedział debiutantowi o euforii i rozczarowaniach, a jedyny rider w zespole Kuba Piątek ostrzegł przed pułapkami na trasie.

Tak przygotowany i otoczony opieką merytoryczną ORLEN Team ruszył składakiem na trasę…
Do Góry