Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
Elfyn Evans łączony z Toyotą
Rajd Barbórka 2019 – sześć odcinków specjalnych
Hyundai rozwinie program samochodów R5
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, SJS MaxiOes

SJS MaxiOes6 – sezon dla Rybki i Grzesika

Dobiegła końca tegoroczna edycja cyklu amatorskich zawodów organizowanych przez Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie. Zawodnicy rywalizowali w ramach pięciu rund, które rozgrywane były na terenach gmin Czernichów, Maków Podhalański, Żegocina, Lipnica Murowana oraz Kraków.

fot. Mirosław Jąkała

fot. Mirosław Jąkała

Walka była zacięta, choć klasyfikacja generalna miała zdecydowanych dominatorów. Krzysztof Rybka i Krzysztof Grzesik rozpoczęli od drugiego miejsca w Czernichowie, by później wygrywać trzy rundy z rzędu. Ich rewelacyjna forma pozwoliła na wywalczenie pierwszego miejsca już na jedną rundę przed końcem sezonu. Załoga rywalizująca w Citroenie Saxo uzbierała na swoim koncie 93 punkty.

Na drugiej pozycji uplasował się Marcin Głuszczyk (46 pkt), dla którego sezon układał się “w kratkę” – na początek dwa punkty, później drugie miejsce w Makowie Podhalańskim, szóste w Żegocinie i ponownie drugie w Lipnicy. Na koniec pech w ostatniej rundzie i awaria techniczna samochodu. Pierwszą trójkę klasyfikacji generalnej uzupełnił Grzegorz Gniadek, zdobywając łącznie 42 punkty. Dla kierowcy Opla Astry najlepsze okazały się rundy w Czernichowie i Żegocinie, w których stawał na najniższych stopniach podium.

Dokładnie tyle samo, bo po 26 punktów, na swoich kontach zgromadzili Tomasz Wilk/Ireneusz Kocoń oraz Mariusz Modesan (obie załogi w Renaultach Clio). Zgodnie z regulaminem zadecyduje tu liczba wyższych miejsc w klasyfikacji generalnej – oznacza to, że Modesan będzie czwarty, a Wilk piąty. Punkt za nimi sklasyfikowani zostali Robert Biernat i Konrad Ciepły (Citroen C2), a kolejne pozycje zajęli Janusz Król (Fiat Seicento, 1 pkt), Krzysztof Bednarski (Peugeot 106, 0 pkt), Paweł Jakubczak i Mikołaj Gomółka (Suzuki Swift, 0 pkt) oraz Marek Miller (Fiat Seicento, 0 pkt).

fot. Mirosław Jąkała

fot. Mirosław Jąkała

W klasie Gość przyznano tylko pierwszą pozycję, którą zajął Szymon Szymoniak (Peugeot 106). Mimo tego, iż więcej punktów zdobyli Konrad Dukat i Grzegorz Kubis (Citroen Saxo), zgodnie z regulaminem do sklasyfikowania w tabeli rocznej zabrakło im jednej mety.

Klasę piątą wygrał Grzegorz Gniadek (Opel Astra), pokonując Tomasza Wilka (Renault Clio) i Mariusza Modesana (Renault Clio). W klasie trzeciej triumfował Krzysztof Rybka przed Marcinem Głuszczykiem (Citroeny Saxo) i Robertem Biernatem (Citroen C2). Janusz Król wygrał rywalizację w klasie drugiej (Fiat Seicento), pokonując Pawła Jakubczaka (Suzuki Swift) i Marka Millera (Fiat Seicento).

Kryterium Extreme, w którym do zgarnięcia był komplet nowych opon, zapisali na swoje konto Krzysztof Rybka i Krzysztof Grzesik.

Dokładne wyniki znajdziesz tutaj. Po więcej aktualności dotyczących cyklu zapraszamy do działu SJS MaxiOes.
Do Góry