57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: ERC

Simon Vallentin i MSZ Racing wystartują w ERC Junior U27

Simon Vallentin ogłosił swoje plany na sezon 2018! Po startach w cyklu Tour European Rally duński kierowca zmierzy się teraz z zawodnikami rywalizującymi w ERC Junior U27. Vallentin rozpocznie walkę o tytuł mistrzowski od Rajdu Azorów, gdzie wystartuje Peugeotem 208 R2 ze stajni Renato Pita Motorsport Events. W pozostałych rajdach będzie zasiadał za kierownicą dobrze sobie znanego Opla Adama R2 z polskiej stajni, MSZ Racing. 26-latek zamierza zaliczyć sześć rund ERC Junior U27. Jego pilotem będzie Jeannette Kvick.

Simon Vallentin:

Moim celem i największym marzeniem jest zostać kierowcą fabrycznym i pierwszym rajdowym mistrzem świata z Danii. Teraz zdecydowaliśmy się wystartować w ERC Junior U27. Moim celem jest przejechanie wszystkich sześciu rund, pod warunkiem, że zdobędziemy oczywiście budżet. Nie interesuje mnie zdobywanie drugich miejsc, więc zrobimy wszystko, aby być jak najwyżej. Wiemy, że jest tam wielu utalentowanych, młodych kierowców, więc musimy zrobić, co w naszej mocy. Mam sześć nowych rajdów do nauki i jestem bardzo podekscytowany tym wyzwaniem.

Zwycięzca tegorocznego cyklu ERC Junior U27 otrzyma 100 000 euro na starty autem R5 w następnym sezonie w klasie ERC Junior U28. Zdobycie tytułu mistrzowskiego w tej klasie umożliwia zaliczenie europejskiej rundy mistrzostw świata ze kierownicą auta WRC poprzedniej generacji.
Do Góry