Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

Siedem rund RSMŚl 2016 – przedstawiamy kalendarz

Kalendarz Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska 2016 został zatwierdzony po wczorajszym głosowaniu OKSS w Katowicach. Cykl składa się z siedmiu rund, wśród których znalazły się rajdy Mikołowsko-Żorski, Zamkowy, Ziemi Bocheńskiej im. Janusza Kuliga, Oświęcimski, Wisły, Opolski i Cieszyńska Barbórka.

Tradycyjnie jak co roku przed rozpoczęciem cyklu OKSS w Katowicach zaprasza zawodników wyrażających zainteresowanie rywalizacją na odcinkach Śląska, Małopolski i Opolszczyzny na spotkanie z dyrektorami rajdów na którym zostanie dokładnie omówiony kalendarz, organizacja i regulamin RSMŚl. Dobrą wiadomością jest również informacja, że RSMŚl zostały objęte Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

– Prace nad kalendarzem RSMŚl 2016 trwały w tym roku o wiele dłużej i osiągnęliśmy wraz z organizatorami poszczególnych rund terminy, aby w jednym miesiącu kalendarzowym odbywał się tylko jeden rajd – mówi Jacek Spentany, Przewodniczący OKSS w Katowicach. – Po trzech rajdach zaplanowaliśmy w kalendarzu dwumiesięczną przerwę, zawodnicy będą mieli okres na przygotowanie się do drugiej części sezonu. Mamy tylko dwie krótsze przerwy 3 tygodniowe między rajdami, a sytuacja ta ma miejsce w pierwszej i drugiej części sezonu. Lepiej już nie można było ułożyć kalendarza, a proszę mi wierzyć nie było to takie proste i wymagało bardzo dużo nakładów pracy i porozumienia między organizatorami, za co im bardzo serdecznie dziękuję.

– Mam nadzieje że zawodnicy będą zadowoleni, gdyż bardzo podkreślali w rozmowach, aby utrzymać rozgrywanie rajdów w systemie jeden rajd w miesiącu kalendarzowym. Po więcej informacji i szczegółów zapraszam zawodników na spotkanie z dyrektorami rajdów, szczegóły tutaj.

Kalendarz RSMŚl 2016:
[table id=115 /]
Do Góry