M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Sébastien Loeb Racing w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata

fot. facebook/FIAWorldRallycrossChampionship

Zespół dziewięciokrotnego rajdowego mistrza świata – Sébastien Loeb Racing – wystawi samochód w World RX, poinformował oficjalny portal cyklu. Za kierownicą Peugeota 208 Supercar zasiądzie 27-letni Francuz, Grégoire Demoustier. Kierowca ma już za sobą starty w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata w zeszłym sezonie. Wcześniej współpracował z teamem Loeba ścigając się w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych.

Grégoire Demoustier:

Cieszę się, że mogę powrócić do Sébastien Loeb Racing z nowym programem, otoczony przez ludzi, których znam i doceniam przez długi czas. Georges Kaczka, Pierre Arnaud i ja byliśmy zdeterminowani, aby współpracować z Sébastien Loeb Racing, a projekt zaczął nabierać kształtu, ponieważ zespół również przyglądał się programowi World RX na ten sezon. 2018 pozostanie rokiem rozwoju, zarówno technicznego, jak i osobistego. Nawet jeśli rywalizowałem w kilku rundach zeszłego sezonu RX, to wciąż jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie i nie wyznaczyłem sobie żadnych celów. Mówiąc to, mamy nadzieję, że osiągniemy dobre wyniki tu i tam i dojdziemy do kilku półfinałów. Jeśli chodzi o kwestie związane z rywalizacją, mam silne przeczucie, że mistrzostwa będą szybkie i nie mogę się doczekać rozpoczęcia sezonu!

Dominique Heintz, współzałożyciel zespołu Loeba:

Wejście do Rallycrossowych Mistrzostw Świata stanowi nowe, ekscytujące wyzwanie dla Sébastien Loeb Racing. Cykl rozwija się szybko i wzbudza prawdziwe zainteresowanie mediów i fanów, a także jest coraz bardziej konkurencyjny. Doświadczenia Grégoire’a w World RX będą bardzo przydatne. Zawsze dobrze jest pracować z kierowcami, których znamy i doceniamy. Samochód jest nowy w tym sezonie. Jego koncepcja została rozbudowana do granic możliwości. Jestem przekonany, że wszystkie składniki są we właściwym miejscu, abyśmy mogli osiągnąć wspaniałe rezultaty już w tym roku.

fot. facebook/FIAWorldRallycrossChampionship
Do Góry