Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Różne

Samochód osobowy dla zwycięzcy klasy – czyli rajdy po litewsku

Kilka dni temu pisaliśmy o Samsonas Rally Rokiškis. Organizator poinformował Nas, że w tegorocznej edycji, podobnie jak rok temu zwycięzca wśród samochodów klasy R2 wygrywa samochód osobowy!

W Samsonas Rally Rokiškis wystartują zawodnicy z różnych krajów Europy. Impreza mimo krótkiej historii prężnie rozwija się i przyciąga z roku na rok coraz więcej znanych nazwisk z różnych klas. Jedną z najważniejszych nagród jest samochód. Rajd podzielony na dwa dni o łącznej długości ponad 150 km oesowych. Szesnaście prób na szybkich litewskich szutrach to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności na luźnej nawierzchni.

W tym momencie pojawia się w naszej głowie pytanie – dlaczego w Polsce nie można zorganizować takich rajdów, w których główną nagrodą poza pucharem, uściskiem dłoni i zdjęciem jest samochód, komplet nowych opon lub inna gratyfikacja dla załogi? W historii rajdów samochodowych mieliśmy bardzo dobrze funkcjonujące puchary markowe. Jedną z ostatnich inicjatyw był puchar Forda Fiesty R2. Obecnie w rajdach terenowych mamy prężnie działającą Dacie z modelem Duster. Przykre jest to, że możemy o tym pisać w kontekście zagranicznych imprez.
Do Góry