Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rajd Makowski, RO, KJS, SJS MaxiOes

Rybka i Grzesik wygrali 1. Rajd Makowski

Przy pięknej pogodzie rozegrana została druga runda cyklu SJS MaxiOes6 o puchar Koła Środowiskowego Automobilklubu Śląskiego w Krakowie, 1. Rajd Makowski. Zawody wytyczone zostały na dwóch próbach sportowych, z których pierwsza (Zielone Łopiany) pokonywana była cztery razy, a druga – znany z Rajdu Krakowskiego odcinek pod “Makowską Górę” – trzy. Na starcie stanęło blisko osiemdziesiąt załóg, które zafundowały nam piękne widowisko i walkę na dziesiętne sekund.

IMG_2344Prócz samych zawodników uczestniczących w KJS na trasie (jako dwa zera) jeździli także Aleks Zawada i Xavier Panseri. Pierwszy z nich nie ukrywał, że próby – choć krótkie – są mocno wymagające i trudne technicznie. Na szczęście obyło się bez większych przygód i zdecydowana większość stawki dotarła na metę, czyli pod scenę międzynarodowego festiwalu Tydzień Kultury Beskidzkiej w Makowie Podhalańskim.

Już pierwsza próba pokazała jak wyrównana będzie walka o zwycięstwo. Najszybciej pokonał ją duet Krzysztof Rybka i Krzysztof Grzesik (Citroen Saxo), jednak tylko 0,01s (jedną setną!) za nimi uplasowali się Michał Podsiadło i Aleksandra Przybyłek (Renault Clio). Trójkę uzupełnili Robert Biernat i Konrad Ciepły (+2,04s, Citroen C2). Kolejny odcinek padł łupem załogi Mitsubishi Lancera Evo VI, Michała Skrzypczyka i Pawła Żuławińskiego, dwie sekundy za nimi sklasyfikowano Rybkę i Grzesika, dwie sekundy i pięć setnych Podsiadło i Przybyłek.

IMG_2430Rybka zapisuje na swoje konto również trzeci odcinek. Sekundę za nim plasuje się Podsiadło, sekundę i dwie setne Głuszczyk (Citroen Saxo). Czwarta próba to kolejne zwycięstwo Rybki, tylko 0,03s za nim Pukała (BMW E30), nieco ponad sekundę stracił Głuszczyk. Na piątej próbie pierwsze zwycięstwo odnosi Podsiadło – Rybka jest jednak tuż za nim, bo jedynie 0,01s. Głuszczyk stracił do najlepszego czasu 1,02s. W generalce przed ostatnimi dwoma próbami Rybka posiadał dwie sekundy przewagi nad Podsiadło. Drugi z nich postawił wszystko na jedną kartę podczas ostatniego przejazdu Górskich Widoków i… przestrzelił jedną z patelni. Strata kilkunastu sekund pozwoliła Rybce i Grzesikowi dowieźć spokojnie zwycięstwo (zarówno w generalce jak i klasie trzeciej) do mety. Na drugiej pozycji uplasowali się Głuszczyk i Bułat (+9,07s), a na trzeciej Pukała i Tochowicz (+14,10s, triumfatorzy klasy piątej). Czwarte miejsce zajęli Dominik i Kamil Momola, najszybsi w klasie czwartej. Piątkę uzupełnili Podsiadło i Przybyłek.

W klasie Gość zwyciężyli Damian Kostka i Michał Paciej (Honda Civic VTI), przed Adrianem Juraszem i Witoldem Kubińcem (Renault Clio) oraz Konradem Dukatem i Grzegorzem Kubisem (Citroen Saxo). Rywalizację klasy drugiej wygrali Paweł Mika i Grzegorz Madej (Fiat Cinquecento), a w klasie pierwszej najszybsi byli Łukasz Kotowicz i Robert Talarek (Fiat 126p).

Podczas ceremonii mety prócz nagród ufundowanych przez sponsorów rajdu rozlosowano także nagrody. Trening kartingowy z Aleksem Zawadą wygrał duet Rafał Biernat i Wojciech Jelenkiewicz, na co-drive z Tomaszem Kasperczykiem pojadą Tomasz Dziedzic i Kamil Nestorowicz. Bon na zakupy w Litdrew.pl otrzyma Daniel Mech, a zestaw narzędzi od Auto-serwisu Jancarz – Marek Miller.

Organizatorami 1. Rajdu Makowskiego byli Koło Środowiskowe Automobilklubu Śląskiego w Krakowie oraz firma GB Promotion. Imprezę wspierały: Rajdy24.pl, Extreme Performance Tyres, Aquer, Honda Kolaczek, Novum Pack, Litdrew.pl, House of Beer Kraków, TM VIA, UMT, Auto serwis Jancarz, ROWE Polska, Krakowskisklep.pl, Electris, Blachdom Plus, Zielona Przystań w Makowie Podhalańskim.
Medialnie wspierali nas: Małopolska Kronika Beskidzka, Beskidzka24.pl, Rally and Race oraz miroslawjakala.pl.

Zobacz wyniki zawodów

IMG_2431
Do Góry