Anna Gańczarek-Rał- “najbardziej jestem zadowolona, gdy widzę swój progres” – wywiad
Ekstremalny finisz Abarth Rally Cup – Dariusz Poloński i Łukasz Sitek wicemistrzami Europy!
Habaj i Dymurski na trzecim miejscu w rajdowych mistrzostwach Europy
Czeska federacja najlepsza w Europie
Łukasz Habaj odpowiedział na kilka pytań przed Rajdem Węgier 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RO, KJS, RSMOŁ

Ruszyły zgłoszenia na Soltrade Premio 1. Rajd Spalski

Automobilklub Tomaszowski uruchomił dziś listę zgłoszeń do Soltrade Premio 1. Rajdu Spalskiego (8-9 maja 2015 r.), inauguracyjnej rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego oraz Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Super KJS. Tydzień po “majówce” zarówno profesjonalne załogi z licencjami sportu samochodowego, jak i hobbyści rajdów będą mogli spróbować swoich sił na asfaltowych odcinkach specjalnych pośród gęstych lasów sosnowych w okolicach letniskowej osady Spała.

Na zawodników Rajdu Okręgowego czeka 29,85 kilometrów oesowych. Na dystans składają się dwie próby sportowe przejeżdżane w trzech pętlach: 3,7-kilometrowy OS Spała i 6,2-kilometrowy OS Lesisko. Wpisowe od załogi wynosi 550 złotych, a zgłoszenia są przyjmowane od dziś przez system PZM Inside (odnośniki znajdują się na rajdspalski.pl).

Bazą imprezy będzie Karczma Spalska zlokalizowana w samym centrum Spały. Tuż obok znajdzie się park serwisowy, do którego załogi zjadą w piątek, 8 maja. Na ten dzień zaplanowano zapoznanie z trasą i badanie kontrolne. W sobotni poranek, 9 maja przyjęte ekipy wyruszą już do rywalizacji. Zwycięzcy klas w rajdzie otrzymają profesjonalny zestaw narzędzi od firmy Premio. Zdobywcy drugich lokat wygrają elektroniczny ciśnieniomierz do opon. Za najniższy stopień podium przewidziano modne koszulki Dunlop Racing.

Jeszcze lepsze nagrody przewidziano w 3-rundowym cyklu RSMOŁ, gdzie mistrz otrzyma bon na 2500 złotych do wykorzystania przy zakupie kompletu nowych opon. Wicemistrzowie okręgu, czyli kierowca z pilotem otrzymają zaproszenia na weekend w Karczmie Spalskiej wraz z ich osobami towarzyszącymi. Trzecie miejsce w RSMOŁ będzie premiowane bonem o wartości 500 złotych.

Równolegle z RO zostanie przeprowadzona Super Konkursowa Jazda Samochodem – nowa formuła rajdowa dla amatorów, w której najistotniejszą nowością jest wymóg posiadania auta z klatką bezpieczeństwa. Automobilklub Tomaszowski jako pierwszy w Polsce przeprowadzi cykl tego typu imprez o tytuł Mistrza Okręgu Łódzkiego. Nagrody dla amatorów przygotuje firma Tedex.

Załogi w SKJS przejadą po skróconych próbach Soltrade Premio 1. Rajdu Spalskiego. OS Spała i OS Lesisko będą mierzyć w tym przypadku po 3 km, dając łącznie 18 km oesowych. Wpisowe ustalono na 300 złotych. Zgłoszenia także odbywają się przez system PZM Inside. W celu wyrównania rywalizacji w klasie aut z silnikami powyżej 2000 cm3 zdecydowano się wzorem regulaminu RO na ograniczenie średnicy zwężki do turbosprężarki do 31 milimetrów.

Patronat medialny nad Soltrade Premio 1. Rajdem Spalskim objęły znane media rajdowe w Polsce: WRC Magazyn Rajdowy, Rajdy24.pl i Rajdowe Newsy.pl Magazyn Rajdowy.

Więcej o lidze w dziale RSMOŁ.
Do Góry