Kajetan Kajetanowicz wystartuje w 57. Rajdzie Barbórka 2019
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Sordyl i Korzeniowski wygrywają rajd i mistrzostwa!
45. Rajd Cieszyńska Barbórka 2019: Kto, co, gdzie i kiedy?
Kajetan Kajetanowicz ma nadzieję na kolejny sezon w WRC
Sebastien Ogier i Elfyn Evans łączeni z Toyotą
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: KRO, RO, KJS

Ruszyły zapisy na KJS Baborów o Puchar Burmistrza Gminy Baborów

Konkursowa Jazda Samochodem zadebiutuje na głubczyckiej ziemi w miejscowości Baborów. Impreza organizowana przez Automobilklub Opolski odbędzie się 10 kwietnia 2016r. i będzie stanowiła pierwszą rundę cyklu Kierowca Roku Opolszczyzny 2016.

Cykl Kierowca Roku Opolszczyzny to impreza z tradycjami, organizowana od 25 lat w rożnych regionach Opolszczyzny. W tym roku imprezy organizowane będą oprócz Baborowa w Namysłowie, Opolu, Nysie, Dobrzeniu Wielkim oraz Krapkowicach.

Baborów_CMYK (2)Z tej okolicy na kartach długiej historii Automobilklubu Opolskiego zapisał się Alfred Klose z Dzielowa, czołowy zawodnik w rajdach samochodowych lat osiemdziesiątych. Dopiero w ubiegłym roku do tych sukcesów nawiązał Arkadiusz Lechoszest, wygrywając cztery z sześciu rund i zdobywając tytuł Kierowcy Roku Opolszczyzny. Warto podkreślić, że w całym cyklu wystartowało 148, kierowców a po raz pierwszy zwycięzcą został debiutant. Działacze Automobilklubu Opolskiego w porozumieniu z Burmistrz Gminy Baborów Elżbietą Kielską zapraszają chętnych do startu. Gmina jest współorganizatorem wydarzenia i ufunduje również puchary dla zwycięzców. Dyrektor imprezy Zdzisław Kostyk zaplanował start na Rynku w Baborowie o godzinie 10:30, oraz 9 prób na trasie liczącej 147 km. Prawo startu w imprezie ma każdy kierowca posiadający samochód z ważnymi badaniami technicznymi oraz ubezpieczeniem OC, a pilot musi mieć ukończone 17 lat. Próby sportowe długości około jednego kilometra muszą zostać odbyte w zapiętych kaskach samochodowych. Nie są wymagane klatki bezpieczeństwa. Na stronie automobilklub.opole.pl ukazał się regulamin imprezy, oraz zostały uruchomione zapisy.
Do Góry