Julien Ingrassia – “jazda po asfalcie jako pilot jest dużo trudniejsza” – wywiad
Rajd Hiszpanii 2019 – rywalizacja na siedemnastu odcinkach specjalnych
Citroen wystawi trzy samochody w Australii
Jan Kopecky i Pavel Dresler wygrywają Rajd Barum 2019!
Kajetanowicz pojedzie Volkswagenem Polo GTI R5 w Rajdzie Niemiec 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Wirtualne

Rusza nowy sezon Virtual Rally Championship!

Zaledwie kilka godzin dzieli nas od rozpoczęcia kolejnego sezonu międzynarodowych rozgrywek VRC organizowanych przez portal VirtualRally.eu. Mistrzostwa te są organizowane za pomocą gry Richard Burns Rally oraz przy użyciu pluginu RBR.cz. W tegorocznym cyklu najlepsi kierowcy z całego świata odwiedzą trzynaście miejsc, gdzie będą rywalizować o tytuł Mistrza VRC 2018!

Tradycyjnie sezon otworzy Rajd Monte Carlo. Następnie zawodnicy udadzą się na zimowy rajd do Szwecji. Kolejnym przystankiem będą Azory, po których karawana VRC przeniesie się na Korsykę. W kalendarzu nie mogło także zabraknąć miejsca dla takich klasyków jak Rajd Akropolu, Finlandii, Wielkiej Brytanii czy czeskiego Rajdu Barum. Naturalnie zawitamy także do Mikołajek, które po raz kolejny będą główną bazą Rajdu Polski.

Nadchodzący sezon to także czas na pewne zmiany, które w wyniku obserwacji i głosu samych zawodników postanowiliśmy wprowadzić. Do cyklu VRC dodana zostanie osobna klasa VWRC dla samochodów WRC z lat 2011-16. Zatem kierowcy będą rywalizowali aż w sześciu klasach zdobywając punkty w klasyfikacji indywidualnej jak i zespołowej.

W poniedziałek rozpoczniemy zmagania na trasach Rajdu Monte Carlo. Jest to niewątpliwie najbardziej wyczekiwany rajd w kalendarzu mistrzostw. Dużo niewiadomych i znaków zapytania trapi wszystkich fanów wirtualnej rywalizacji. Kto najlepiej otworzy sezon? Na to pytanie odpowiemy sobie za nieco ponad tydzień. Popularne „Monte” kojarzy się przede wszystkim z bardzo trudnymi i zmiennymi warunkami, jakie panują na odcinkach specjalnych. W tym roku zawodnikom przyjdzie rywalizować m.in. na śniegu, lodzie czy mokrym i zabrudzonym asfalcie. Obecnie na liście startowej widnieje ponad 350 kierowców z całego świata! To gwarantuje wspaniałe emocje i walkę do ostatniego oesu.

Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Do Góry