M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: PPC, RO, KJS, RSMŚl

RSMŚl: czas na Bestwiński, a później Opolski

W kalendarzu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska czekają nas jeszcze trzy rundy. Dwie z nich to zupełne nowości w cyklu, jedna jest przepięknym klasykiem.

Zmagania rozpoczniemy od pierwszej edycji Rajdu Bestwińskiego. Impreza z bazą w Bestwinie będzie miała (według wstępnych informacji!) trzy odcinki specjalne pokonywane dwukrotnie. Jak zapewniają organizatorzy, próby mają różną charakterystykę i każdy znajdzie coś dla siebie. Łączna długość rajdu będzie wynosić blisko 40 kilometrów “oesowych” na niecałych 100 kilometrach całych zawodów. Start i meta pod Urzędem Miasta w Bestwinie, serwis w Bielskim Parku Technologicznym Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji w Kaniowie. Termin Bestwińskiego to 2-3. października.

Rundę siódmą stanowić będzie 1. Rajd Opolski. Impreza organizowana przez Automobilklub Zamkowy będzie pierwszą rundą RSMŚl rozgrywaną w województwie opolskim. Serwis i biuro zawodów zlokalizowane będą w podopolskiej Zawadzie – w centrum handlowym Turawa Park, badanie kontrolne w serwisie 44tuning.pl. Organizatorzy przewidują dwa odcinki pokonywane trzykrotnie. Termin to 23-24. października.

Na zakończenie 41. edycja legendarnego Rajdu Cieszyńska Barbórka, planowo w dniach 6-7. listopada.
Do Góry