Sebastien Ogier nie żałuję współpracy z Citroen Racing
Pierre Budar wyjaśnia przyczyny odejścia Sebastiena Ogiera z Citroen Racing
Citroen Racing opuszcza WRC po odejściu Sebastiena Ogiera
57. Rajd Barbórka 2019 – jaki będzie?
Sordo i Mikkelsen w Monza Rally Show 2019
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: RSMP

RSMP z Castrolem i Inter Cars

Tegoroczny cykl Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski czekają spore zmiany, które powinny przynieść pozytywne efekty. Sezon rusza już w dniach 15-17 kwietnia od asfaltowego Rajdu Świdnickiego-KRAUSE. Miesiąc później rozegrana zostanie jedyna szutrowa runda w sezonie, Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup (27-29 maja). Sponsorami tytularnymi cyklu zostały aż dwie firmy – Castrol oraz Inter Cars. Zarówno Castrol, jak i Inter Cars od lat wspierają sporty motorowe. Nie powinno więc dziwić ich zaangażowanie w RSMP. Doskonale pokrywa się to ze strategią marketingową obu firm. Oprócz aspektu biznesowego na pewno ważny jest też ten osobisty.

– Nie od dziś wiadomo, że Krzysztof Oleksowicz, założyciel i Członek Zarządu Inter Cars, sam jest kierowcą rajdowym i wielkim pasjonatem motorsportu – mówi Radosław Grześkowiak, Dyrektor Marketingu i Promocji Inter Cars Marketing Services – Również jego syn, Maciek, przez wiele lat brał udział w kolejnych edycjach RSMP, jako kierowca teamu rajdowego Castrol – TRW – Inter Cars. Firma Inter Cars współpracowała i nadal współpracuje z wieloma osobowościami polskiego motorsportu m.in. z: Krzysztofem Hołowczycem, Tomaszem Kucharem, Grzegorzem Staszewskim czy Bartkiem Ostałowskim.

Dla firmy Castrol sponsoring motorsportu to od początku element strategii biznesowej. Na trasach rajdowych i torach wyścigowych jakość i wytrzymałość olejów Castrol może być testowana w najbardziej ekstremalnych warunkach.

– Castrol wielokrotnie pomagał zdobywać najwyższe trofea w wyścigach Formuły 1 lub rajdowych mistrzostwach świata serii WRC, a w Polsce od lat sponsoruje wydarzenia motoryzacyjne oraz zespoły i zawodników indywidualnych – podsumowuje Sławomir Radoń, Director Central Eastern Europe w firmie Castrol. – Obecność marki Castrol w RSMP to naturalna kontynuacja organizowanego w latach 2012-2013 cyklu Castrol EDGE Trophy, który dla młodych kierowców był okazją do rozpoczęcia przygody z motorsportem na wysokim poziomie.

Castrol jest obecny w polskich rajdach od kilkudziesięciu lat, wspierał m.in. takich kierowców jak Sobiesław Zasada, Marian Bublewicz, Andrzej Lubiak, Leszek Kuzaj czy Maciej Lubiak. Jak widać, obie firmy związane są mistrzostwami Polski od dłuższego czasu i objęcie sponsoringiem całego cyklu było naturalną konsekwencją wcześniejszych działań.

Nad cyklem będzie czuwał również nowy promotor, spółka Rajdomania. Jej zadaniem będzie nie tylko promocja samego rajdu i jego części sportowej, ale również stworzenie wielkiego wydarzenia, które można rozbudować w oparciu o atmosferę panującą dookoła parku serwisowego i do którego można zaprosić osoby do tej pory w ogóle nieinteresujące się sportami motorowymi.

Wypracowany model współpracy pomiędzy PZM, Rajdomanią a Castrol i Inter Cars ma olbrzymi potencjał i powinien przyczynić się do popularyzacji oraz rozwoju Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Castrol Inter Cars Rajdowe Samochodowe Mistrzostwa Polski w 2016:
1. Rajd Świdnicki-KRAUSE 2016, 15-17 kwietnia, Świdnica
2. Rajd Kaszub Gdańsk Baltic Cup 2016, 27-29 maja, Gdańsk
3. Rajd Rzeszowski 2016, 4-6 sierpnia, Rzeszów
4. Rajd Nadwiślański 2016, 9-11 września, Puławy
5. Rajd Dolnośląski 2016, 6-8 października, Polanica-Zdrój
6. Rajd Arłamów 2016, 3-5 listopada, Arłamów
Do Góry