Skoda wycofuje się z WRC
Ott Tanak oczekuje walki w Hyundaiu na zdrowych zasadach
Hyundai rozważa drugi zespół w WRC
Subaru Poland Rally Team odchodzi z RSMP
57. Rajd Barbórka 2019 – Robert Luty i Marcin Celiński najlepsi w historykach
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross, RSMP, Terenowe

RSMP 2016 – siedem rund, w tym dwie szutrowe

Na Gali Sportu Samochodowego 2015 poznaliśmy projekt kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zgodnie z plotkami, które od dłuższego czasu krążyły w rajdowym internecie, po dwóch latach przerwy do cyklu wracają rundy szutrowe, co z pewnością ucieszy wielu kibiców. Sezon liczyć będzie siedem rund.

Sezon rozpocznie się tradycyjnie w Świdnicy, od Rajdu Świdnickiego-KRAUSE (15-17. kwietnia). Następnie załogi rywalizować będą w dwóch rundach na luźnej nawierzchni: Rajdzie Kaszub Gdańsk Baltic Cup (27-29. maja) i Rajdzie Warmińskim (17-19. czerwca lub 24-26. czerwca – data do potwierdzenia). Po przerwie związanej z Rajdem Polski stawka mistrzostw uda się do Rzeszowa, gdzie zorganizowana zostanie łączona runda FIA ERC i RSMP – Rajd Rzeszowski (4-6. sierpnia).

Kolejną część sezonu stanowić będą: Rajd Nadwiślański (2-4. września), Rajd Dolnośląski (7-9. października) i finałowy Rajd Arłamów (3-5. listopada).

Prezes Polskiego Związku Motorowego, Andrzej Witkowski, w swoim początkowym przemówieniu nawiązał także do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Stwierdził, że niektóre z rajdów tegorocznego kalendarza z racji wpadek nie powinny w nim być. Nadmienił, że liczy, iż nowo wybrana Główna Komisja Sportu Samochodowego uwzględni to w układaniu kalendarza.

Wiceprezez Polskiego Związku Motorowego, Arkadiusz Sąsara, nagrodził Jakuba “Colina” Brzezińskiego nagrodą specjalną – odkrycie roku. Robert Hundla zdradził w wywiadzie, że wraz z Grzegorzem Grzybem będą w dalszym ciągu rywalizować w RSMP. – 2016 rok przed nami, mam nadzieję, że przynajmniej o jedno, a najlepiej o dwa stopnie na podium wyżej. Na pewno pojedziemy samochodem klasy R5, a jakiej marki to nie chcę jeszcze powiedzieć, bo jesteśmy w przygotowaniach i nie wiemy jeszcze czym dokładnie pojedziemy – powiedział Hundla.

Siedem rund stanowić będzie sezon Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2016. Zmagania rozpocznie Baja Drawsko, następnie Baja Carpathia, Baja Czarne, Warszawskie Safari, Baja Poland i Polskie Safari. Finałowa runda to Baja Inter Cars.

Projekt kalendarza RSMP 2016:
[table id=105 /]

Projekt kalendarza Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych 2016:
[table id=106 /]

Projekt kalendarza Mistrzostw i Pucharu Polski Rallycross:
[table id=107 /]

Trofeum Polski Rallycross:
[table id=107 /]
Do Góry