M-Sport z problemami finansowymi przez COVID-19
Testy wstrzymane przynajmniej do 31 maja
WRC: Toyota i M-Sport zadowolone z postępu prac nad hybrydami
WRC: Copact Dynamics wyłącznym dostawcą systemu hybrydowego
Wirtualny Rajdowy Puchar Polski 2020 – odpowiedź na czas epidemii
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Rallycross

Rokujący debiut Kaczmarskiego w World RX

W miniony weekend Martin Kaczmarski zadebiutował w Mistrzostwach Świata FIA Rallycross. W trakcie zawodów w Portugalii zajął 19. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w jednym z wyścigów uplasował się na 2. pozycji.

Już sobota, czyli pierwszy dzień zawodów, pokazała poziom World RX. W trakcie pierwszych treningów dwa razy pobito rekord toru i tempo było naprawdę piekielne. Moim zadaniem od początku było jednak zdobywanie doświadczenia, otrzaskanie się z rywalizacją na tym poziomie i ustalenie, ile i czego dokładnie mi brakuje. Tym bardziej więc jestem zadowolony, że w trakcie kwalifikacji udawało mi się wskoczyć przed niektórych kierowców fabrycznych i wykręcać czasy w połowie drugiej dziesiątki

tłumaczy Martin Kaczmarski.

Drugiego dnia ścigania kierowcy przystąpili do ostatecznej batalii o półfinały oraz finał i rywalizacja na torze stała się jeszcze ostrzejsza. Tempo narzucali kierowcy Volkswagena, Petter Solberg i Johan Kristoffersson oraz goniący czołówkę z końca stawki Andreas Bakkerud. Kaczmarskiemu udało się w ostatnim wyścigu kwalifikacyjnym zająć 2. miejsce za Sebastienem Loebem, jednak to nie wystarczyło do awansu do półfinału.

Pierwsze zawody Mistrzostw Świata za mną i jestem zadowolony. Wynik oczywiście mógłby być lepszy, ale jeszcze jest na to za wcześnie. Był to skok na głęboką wodę i od początku wiadomo było, że za kierowcami fabrycznymi i regularnie startującymi w cyklu trzeba będzie gonić. Dużo się nauczyłem, trzymałem tempo, a przy tym miałem naprawdę masę satysfakcji ze ścigania się w takim gronie. Konsekwentnie idziemy do przodu i efekty powinniśmy zobaczyć w Mistrzostwach Europy jeszcze w tym roku

dodaje Martin.

Zawody w portugalskim Montalegre wygrał Mattias Ekstrom przed Sebastienem Loebem i Johanem Kristofferssonem. Podsumowanie wyścigów będzie można obejrzeć w Polsacie Sport Extra w poniedziałek, 24 kwietnia o 20:40. Kolejny start Kaczmarskiego już za 2 tygodnie w ramach trzeciej rundy Mistrzostw Świata FIA Rallycross na torze Hockenheim w Niemczech.
Do Góry