Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: WRC

Robert Kubica – nie mamy żadnego programu na resztę roku

Jak poinformował magazyn Autosport, zbliżający się Rajd Monte Carlo będzie najprawdopodobniej jedynym występem Roberta Kubicy w Rajdowych Mistrzostwach Świata 2016. Polak potwierdził, że aktualnie nie ma budżetu na więcej niż jedną rundę.

– Na chwilę obecną nie mamy żadnego programu do końca roku. W tym momencie zatrzymuję się po Monte. Rozmawiam ze sponsorami i kilkoma innymi, ale to jedyny rajd, jaki dotychczas zaplanowaliśmy – mówi Kubica. – Jeśli nadal będę w rajdach, to musi być inaczej, niż rok temu – to było szalone. Zamiast jechać wszystkie rajdy wolałbym naprawdę przygotować się dobrze do tych, które pojedziemy.

Na horyzoncie są jakieś plany, jednak dopiero od drugiej części sezonu. – W tym samym czasie jest możliwe, aby robić coś innego i są jakieś opcje na drugą połowę roku. Może to oznaczać mój powrót do samochodu wyścigowego. Jeśli zrobię to, poświęcę temu mój cały czas – byłby to długoterminowy projekt.

– Jednak na razie nie mam tego w mojej głowie. Myślę teraz o Monte Carlo i o tym, aby upewnić się, że jestem w pełni przygotowany. […] Na naszych oponach Pirelli możemy mieć przewagę w niektórych warunkach. Zobaczymy. Wszystko się może zdarzyć, ale moim celem jest, aby pojechać rajd bez żadnych błędów.

You may also like
Do Góry