Kacper Wróblewski – “Musiałem nauczyć się pokory” – wywiad
Petter Solberg z fabrycznym zespołem w WRC?
Lista zgłoszeń do Rajdu Monte – Carlo 2020 opublikowana. Brakuje Polaków, 11 samochodów WRC
Hyundai zamierza walczyć o podwójną koronę
Podsumowanie sezonu i plany na 2020 rok okiem Kajetana Kajetanowicza
previous arrow
next arrow
Slider


Kategoria: Terenowe

RMF 4RACING Team Mistrzem Polski

Baja Inter Cars już za nami. Emocjonująca walka do ostatniego odcinka pozwoliła wyłonić terenowych mistrzów w poszczególnych kategoriach. Mistrzem Polski w klasyfikacji zespołów został RMF 4RACING Team, którego zawodnicy zdobyli również Wicemistrzowskie trofea w swoich grupach.

Przez cały weekend oczy sympatyków Cross-Country skierowane były na okolice Żagania i Szprotawy. Na tamtejszych poligonach odbyła się ostatnia runda RMPST. Wymagający teren, tworzące się jamy, koleiny i zalegająca w nich woda były sporym utrudnieniem dla wszystkich rajdowców. Wielu z nich nie poradziło sobie z trudami odcinków specjalnych. Baja Inter Cars była więc pełna niespodzianek i zaskakujących zwrotów akcji.

Dobra i konsekwentna jazda zawodników RMF 4RACING Team pozwoliła drużynie przypieczętować tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji zespołów.

Na tym rajdzie wywalczyliśmy 1. lokatę w klasyfikacji zespołów. Przez cały rok konsekwentnie zbieraliśmy punkty. Dzięki temu RMF 4RACING Team został Mistrzem Polski w klasyfikacji zespołów. To nasz największy dotychczasowy sukces. Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Ten sezon kosztował nas dużo pracy, ale dzięki temu udało nam się sięgnąć po upragnione trofeum – komentuje Rafał Płuciennik, szef zespołu.

Aleksander „Fazi” Szandrowski i pilotujący go Rafał Płuciennik zakończyli rywalizację na 1. miejscu w TH i 2. pozycji w generalce rajdu. Wyniki te, pozwoliły zdobyć załodze tytuł Wicemistrza Europy (CEZ) oraz Wicemistrza Polski w grupie TH. Rajdowcy zgodnie przyznają, że zdobyte trofea są ich największym dotychczasowym sukcesem w karierze.

Przez większą część rajdu jechało nam się bardzo dobrze. Utrzymywaliśmy szybkie tempo, konsekwentnie przesuwając się w klasyfikacji generalnej. Najważniejsze jest jednak to, że zdobyliśmy tu cenne punkty, które pozwoliły nam zdobyć tytuł Wicemistrza Europy (CEZ) i Wicemistrza Polski w TH – dodaje Płuciennik.

Druga załoga reprezentująca barwy RMF 4RACING Team, w składzie Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan ukończyła rajd plasując się na 2. pozycji w grupie OPEN. Duet przypieczętował tym samym tytuł Wicemistrza Polski.

Trasy rajdu były bardzo techniczne, a przy tym trudne. Mogliśmy na nich pokazać pełnię swoich możliwości. Mieliśmy naprawdę dużą frajdę z jazdy. Kłopoty techniczne nas nie ominęły, ale serwis RMF 4RACING Team szybko uporał się z ustakami. Wracamy do domów z tytułem Wicemistrza Polski w grupie OPEN. Jestem szczęśliwy, że już w pierwszym sezonie współpracy z Tomkiem udało nam się stworzyć zgrany duet, który może walczyć o czołowe lokaty w grupie – komentuje Krzysztof Biegun.
Do Góry